Forum Düzeni
Meslek Tanıtımları
Tüm mesleklere yer veren, mesleki gelişimlerin ve tanıtımların yapıldığı bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree2Beğeni(ler)
  • 1 Post By Zeze
  • 1 Post By Jön TüRk

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 29 Ocak 2020
Mesajlar: 21.125
Konular: 7356
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 627 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 37 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 5
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu:
Burç: Balik
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 67
Zeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond repute

Standart SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı Ne İş Yapar?

08 Şubat 2020
# 1
SEO Uzmanı Mesleki Tanımı

Dijital pazarlamanın ve internetin popülerleşmesi; marka ve firmalarda SEO (Arama motoru optimizasyonu) uzmanı ihtiyacını doğurmaktadır. Arama motorlarında üst sıralara çıkarak hedef kitleyle daha sağlıklı iletişim kurmak isteyen marka veya firmalarca SEO uzmanı iş ilanları yayınlanmaktadır. Mevcut siteleri analiz eden, sitelerin üst sıralarda yer alması için anahtar kelimeleri belirleyen, sektör içi rekabeti ölçen, SEO'ya uyum sağlamayan kodlama hatalarını çözümleyen, SEO stratejisi çizen ve raporlayan SEO uzmanları, her alanda rahatça çalışma imkânı bulabilmektedir. Hedef kitle ve firma arasındaki köprüyü kurma görevini üstlenen adaylar; kendilerine sunulan bütçeyi verimli şekilde kullanarak sitenin ziyaretçi sayısını arttırmaktadır. SEO uzmanı ilanları yayınlanırken adaylarda; kelime bilgisi, dil bilgisi, sunum becerisi gibi sosyal özelliklerin yanı sıra SEO uyumu açısından sitenin arayüzünü inceleyeceklerinden temel kodlama bilgisi de aranmaktadır.

Web sitelerinin doğru kelimeler yardımıyla ziyaretçi trafiğini arttıran SEO uzmanları; araştırmaya ve öğrenmeye açık olan, aktif fikir ve yöntem geliştirebilen, iletişim becerisi yüksek, dijital dünyaya ve reklam diline hâkim özellikler taşımaktadır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş, tecrübesi fazla ve portfolyosu başarılı olan adaylar SEO uzmanı ilan başvurularında rakiplerini geride bırakmaktadır.
Jön TüRk bunu beğendin
Üyelik tarihi: 27 Ocak 2020
Nereden: Başkent
Mesajlar: 19.731
Konular: 918
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 230 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 47 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1045
Verilen Beğeni: 974
Nereden: Başkent
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 58
Jön TüRk has a reputation beyond reputeJön TüRk has a reputation beyond reputeJön TüRk has a reputation beyond reputeJön TüRk has a reputation beyond reputeJön TüRk has a reputation beyond reputeJön TüRk has a reputation beyond reputeJön TüRk has a reputation beyond reputeJön TüRk has a reputation beyond reputeJön TüRk has a reputation beyond reputeJön TüRk has a reputation beyond reputeJön TüRk has a reputation beyond repute
Standart Cevap: SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı Ne İş Yapar?
09 Şubat 2020
# 2
Önemli bir konu teşekkürler.
Zeze bunu beğendin
  • “Vatan savunmasında gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir . . .”
Mustafa Kemal Atatürk

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
DeepSilence
Ü,V,Y,Z
0
13 Eylül 2019 14:37
Başak
Motorlu Taşıt Araçları
1
27 Ağustos 2019 13:18
Asrevya
Bunları Biliyor musunuz?
0
12 Ağustos 2018 02:27
Regex
vBulletin
0
11 Temmuz 2018 15:43
Gamer Queen
vBulletin
0
24 Aralık 2017 02:09Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.