Meydancı Mesleki Tanımı

Otel, restoran, gibi turistik şirketlerde, spor salonlarında, büyük ofislerde, mekanın genel temizliğini ve düzenli görünümünü sağlamak için gerekli olan meydancı iş ilanları, değişik şehirlerdeki firmalar tarafından yayınlanmaktadır. Ofislerin temizliği, bahçelerin ve genel kullanım alanlarının temiz ve derli toplu bir görünümde tutulması, tuvaletlerin, lobi veya salonların hijyen ve bakımlı hale getirilmesi iş sahasının gereklerindendir.

Turizm sektöründe veya farklı bir alanda çalışan adaylar, görev alanları olan bölümlerin bakımını üstlenirken periyodik olarak kontrollerini yaparak temizliğin sürekliliğini sağlamak durumundadır. Görevlilerin, amirleri ve çalışma arkadaşlarıyla uyum içinde, sessiz ve sakin bir biçimde, iş disiplini ile ortamdaki hijyeni sağlamaları gerekmektedir. Temizlik ve hijyen kurallarını bilmek, en az ilkokul mezunu olmak, konuksever ve güler yüzlü davranmak gibi özelliklere sahip adaylar, ilanlara başvurabilirler.

Firmaların meydancı ilanları verirken adaylarda aradıkları nitelikler; kişisel bakıma ve hijyene önem verme, görünümüne dikkat etme, takım çalışmasına uyum gösterme olarak ön plana çıkmaktadır. Meydancı ilan sayfasında; Antalya, Muğla, İstanbul, İzmir gibi illerde ve turistik ilçelerde çalıştırılmak üzere çok sayıda aday arayışı olduğu görülmektedir. Geleceğinize yeni bir yön çizmek için değişik şehirlerdeki ilanlara başvurabilirsiniz.