Otel Görevlisi Mesleki Tanımı

Konaklama mekanlarında geniş iş hacmi bulabilen otel görevlileri; kurumun temizliğini ve düzenini sağlayan, çalıştıkları pozisyonun durumuna göre otelin güvenliğinden ve evrak-kayıt işlemlerinden sorumlu tutulan kişilerdir. Çalışan kişilerin görev dağılımı, bulundukları pozisyona göre değişiklik gösterir. Güvenlik elemanı olarak faaliyet gösteren kişiler, ilgili mesai saatleri boyunca otelin güvenliğini sağlamakla görevlidir. Gelen çağrıları yanıtlamak, müşteri kaydını almak, otele gelen müşterilere oda konusunda rehberlik etmek, faturaları hazırlamak ve hesap kaydını tutmak resepsiyonist departmanında çalışanların görevleri arasındadır.

Kat görevlileri ise boşalan odaların genel hijyenini sağlamak, odalardaki eksiklikleri gidermek ve kayıp eşyaları ilgili personellere bildirmek gibi farklı sorumluluklara sahiptir. Otel görevlisi ilanları, tatil dönemi olması dolayısıyla daha çok yaz sezonunda artış gösterir. Ancak dört mevsim hizmet veren kurumlar, ihtiyaç durumunda yaz-kış fark etmeksizin eleman arayışında olabilir. Bu nedenle otel, pansiyon, tatil köyü ve apart gibi konaklama tesislerinde çalışmak isteyenler, yılın her dönemi farklı şehirdeki otel görevlisi ilan seçeneklerini değerlendirebilirler.

Otel Görevlisi İş İlanları veren kurum sahipleri; başvuru yapan kişilerin kendine güvenen, insanlarla iyi diyalog kurabilen güler yüzlü, sabırlı ve hoşgörülü niteliklere sahip olmalarını ister. Mesleğin gerektirdiği özellikleri taşıdığınızı düşünüyorsanız siz de hemen aktif ilanlara başvuruda bulunarak yeni bir iş hayatına başlangıç yapabilirsiniz.