Forum Düzeni
Önerileriniz ve Şikayetleriniz
Üyelerimiz bu bölümümüz aracılığıyla bizlere öneri, istek ve şikayetlerini iletebilir.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree6Beğeni(ler)
  • 3 Post By Renksiz
  • 3 Post By Gamer Queen

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Ziyaretçi
Renksiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mesajlar: n/a
Konular: 34
Seslenenler: Mesaj(lar)
Etiketleyenler: Konu(lar)
Alınan Beğeni:
Verilen Beğeni:

İlgilenildi Öneri

13 Temmuz 2018
# 1
Öncelikle merhaba, Ongun'un olduğu forumda bulunmak gerçekten insanı mutlu ediyor. Teknik bilgisi olsun, dostluğu olsun, harika bir kişilikte bir kardeşimiz.

Çorbada tuzumuz olsun, forumun aktifliğinin artması beni de mutlu edecektir.

Toplamda iki adet önerim olacak.
1- Yönetim grupları
2- Üye grupları

Bir çoğunuz biliyor ki bir forumun teknik açıdan sağlam bir kadrosu olması gerekiyor. Bu konuda Ongun kardeşimiz zaten kalitesiyle fazlasıyla yeterli. Bir başka konu ise yönetim grupları ve işleyiş şekli olsa gerek.

Forum yönetimi denildiğinde kemik kadro oluşturmak en önemli ve ilk yapılması gereken iştir. Tabi ki forumun bir kitlesinin (aktif olarak) oluşması gerekmekte. Bunun içinde fazlasıyla tanıtım yapılmalı ve öncelikle aktifliği arttırmalı. Aktif bir forumda ise hızlıdan bir kemik kadro oluşturulup bir an önce yola koyulmalı. Bunlar basit ve zamanla olacak konular, sabırla olacak işler. Yönetim gruplarının ise işleyişi iyi planlanmalı ve görevlendirme iyi yapılmalıdır.

1- Yönetim Grupları
Çok fazla yönetici grubu olması forumun işleyişini etkileyecektir. Az ve öz olması ve yeterli olması kalite katacaktır.

Admin - Tam panel yetkisi
Co Admin - Yönetim ekibinden sorumlu
Süper Moderatör - Tüm kategorilerde yetkili
Moderatör Pro - En az 2 kategoriden sorumlu
Moderatör - Sadece 1 kategoriden sorumlu
Deneme Moderatör - Bir süre test amaçlı, yönetime yardımcı

2- Üye Grupları
Üye grupları bir çok forumda es geçilen ve sadece mesaja göre sadece tag verilen gruplardır. Bu yüzdende bir çok forumda farklı renk seçeneği için üyeler yönetime veya farklı gruplara girmek isterler. Biz bunu bu forumda yıkarak üyelerin forumda güzelce ve eğlenerek vakit geçireceğini sağlayacağız. Aynı zamanda paylaşım yapmak içinde teşvik edeceğiz.

Legend Master - 1.000 konu
Diamond Master - 750 konu
Platin Master - 500 konu
Gold Master - 250 konu
Silver Master - 100 konu
Bronze Master - 50 konu
First Master - 10 konu

Üye grupları mesaj sayısı, rep puanı ve konu sayısına göre ayarlanabiliyor. Mesaj sayısına göre ayarlanırsa forumda gereksiz bir çok mesaj olacağından bu kötü sonuçlar doğuracaktır. Rep puanına göre ayarlanabilir fakat konu sayısına göre ayarlanması paylaşımın artacağından forumun gelişmesine de olanak sağlayacaktır.

Aynı zamanda forum üyeleri de paylaşım yaptıkça farklı renkteki üye grubuna otomatik geçeceği için forumda aktiflik hiç bitmeyecektir.

Ben bu yazıyı yazarken bile keyif aldım, uygulanması umudu ile şimdiden ilgilerinize teşekkürler...
Gamer Queen, Regex ve Arthur bunu beğendi
Üyelik tarihi: 27 Kasım 2017
Mesajlar: 10.321
Konular: 1691
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 709 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 80 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 23
Gamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to all
Standart Cevap: Öneri
13 Temmuz 2018
# 2
Aslında güzel öneriler ama çok fazla grup gerek yönetim gerekse üye gruplarında beni evvelden beri rahatsız etmiştir.
O yüzden burayı düzenlerken. @Regex`le aynı düşünüp bu şekilde yaptık.

Yine de yönetimle ilgili kısmı özellikle daha iyi yönetim hiyerarşisi oluşturur gibi görünüyor.
Ihtiyaca binaen yapılabilir gibi geldi.

Öneriler için kendi adıma teşekkür ederim.
Regex, Arthur ve Renksiz bunu beğendi
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Gamer Queen
Forum Yarışmaları
47
01 Haziran 2020 11:24
Renksiz
Diş Sağlığı
0
25 Temmuz 2018 02:21
Renksiz
Sağlık Köşesi
0
23 Temmuz 2018 20:10
Tomris
Sağlıklı Beslenme
0
18 Aralık 2017 21:21
Tomris
Sağlıklı Beslenme
0
18 Aralık 2017 21:21Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.