Sürülen ojenin uzun süre kurumasını beklemek yerine birkaç dakika içinde kurumasını kim istemez! Uygulayacağınız basit yöntemlerle ojeyi hızlı bir şekilde kurutabilirsiniz.

Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojenin kuruması için hazır kurutuculara gerek yok. Ojeyi hızlıca kurutmanın bazı zekice yolları var.

Yöntem 1: Tırnaklarınızı soğuk suya koyun
Yeni sürülen ojeyi kurutmanın en kolay yolu tırnakları buz gibi soğuk suya batırmaktır. Soğuk su kısa süre içinde ojenin donmasını sağlar.
Bir kabı soğuk suyla doldurun ve içine bir avuç buz küpü atın. Sonra tırnaklarınızı 2-3 dakika soğuk suyun içinde bekletin.

Yöntem 2: Bir saç kurutma makinesi kullanın
Buzlu su yöntemini uygulamak istemezseniz, saç kurutma makinesini de kullanabilirsiniz. Saç kurutma makinesinin soğuk ayarını kullanarak, küçük, dairesel hareketlerle ojeyi kurutun.

Yöntem 3: Pişirme spreyi kullanın
Kulağa garip gelebilir ama pişirme spreyi tırnak cilasını hızlıca kurutmak için kullanılabilir. Ojeyi sürdükten sonra tırnaklarınızın her tarafına yemeklik yağ püskürtün. 1 ila 2 dakika bekletin, sonra yağı kağıt havluyla silin.

Yöntem 4: Tırnakları yağ içinde bekletin
Tırnaklarınızı yağda bekletmek de ojenin kurumasına yardımcı olur. Zeytinyağı veya ayçiçek yağı kullanabilirsiniz. Bu yöntem, ojelerinizi kurutmanın yanı sıra tırnak etlerini nemlendirir ve yumuşatır.

Bir kaseye tırnaklarınızı içine yerleştirebileceğiniz kadar yağ koyun. Ojeli tırnaklarınızı 2 dakika yağ içinde bekletin. Sonra yağı temizlemek için kağıt havlu kullanın.

İpucu
1 veya 2 kalın kat yerine birden fazla ince kat oje sürerseniz, ojeniz daha hızlı kurur. Her kattan sonra bir dakika kurumasını bekleyin, ardından yeniden ince bir kat oje sürün.