Şimdi, ilk oklarak kaşları nasıl boyayabileceğinize bir bakalım. Pek çok kişi güzellik merkezine giderek bunu yaptırsa da, kendiniz de kolayca yapabilirsiniz.

İlk olarak kaşlarınızın iç kısmından burun tarafından başlamalısınız çünkü bu bölümde kaşlar daha yoğundurlar. Bir ufak tahta çubuk veya fırça kullanarak önce boyayı almalı, ardından kaşların orta kısmından başlayarak ileri geri ve yukarı aşağı hareketler ile çevreye yaymalısınız. Boyanın etki göstermesi ise on beş ila yirmi dakika kadar sürer. Doğal bir ürün kullanacağımız için etki göstermesi daha uzun sürecektir.

Boya işlediğinde onu yaş bir pamuk ile oradan alabiliriz. Bazen artık boyayı çıkartmak için biraz baskı uygulamanız da gerekebilir. Unutmayın ki boyayı çıkartmazsanız kaşlarınızı boyamaya devam edecektir ve çok koyu bir renk ortaya çıkabilir. Boyayı çıkarttıktan sonra yüzünüzü yıkamak da bu konuda katkı sağlayacaktır.

Bu süreci her üç ila dört haftada bir gerçekleştirmeniz, kaşlarınızın güzel şekilli görünmesine yardımcı olacaktır.

Evde Kaş Boyası Yapımı

İlk olarak, kaşlarımız için doğru rengi seçmemiz gerekli. İlk olarak koyu renkleri seçmek isteyebilirsiniz ancak bunu yaparken mevcut saç renginizin sadece bir iki ton koyusunu tercih edin.

Tona karar verdikten sonra kahve telvesini ve kakao tozunu bir kapta karıştırın. Böylece telve boşa gitmek yerine bir işe de yarayacaktır. Kakao tozu kullanmamızın sebebi ise tonunu açabilmek. Eğer daha koyu bir ton isterseniz kakaoyu azaltabilir, daha açık isterseniz arttırabilirsiniz.

Şimdi içine hindistan cevizi yağı, bal ve aloe vera jeli ekliyoruz. Hindistan cevizi yağı antibakteriyel etkilere sahiptir ancak burdaki esas görevi diğer malzemeleri bir arada tutmak. Bal ise hem bir arada tutucudur hem de cilt sağlığına iyi gelir. Özellikle boyanın kaşlarınıza tutunması için büyük önemi vardır.

Aloe vera jeli ise hem kaşların altındaki cilde iyi gelir hem de ciltte rahatsızlıklara engel olur. Tüm malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra 5 dakika bekliyoruz ve daha sonra bir önceki maddedeki uygulama önerilerini gerçekleştiriyoruz.
Uygulama yaparken kaş şeklinizi takip etmeyi unutmamalısınız. Bu yüzden ilk olarak kalın bölgelerden başlamak her zaman daha mantıklıdır.

İstediğiniz renge ulaşana kadar bir kaç deneme yapmanız gerektiğini de unutmayın.