Badem gözlere sahip değilseniz bile makyaj hileleri ile badem şekli gözlere sahip olabilirsiniz.


Göz yapısını belirginleştirmek

Bu makyajı yapabilmek için öncelikle kendi göz şeklinizi ortaya çıkarmanız gerekir. Gözlerinizi daha belirgin ve daha derin göstermek için katlanma çizginize bir bronzer yada uygun tonlarda bir far uygulamanız ve iyice dağıtmanız gerekir. Bu bölgeye uyguladığınız far, cilt renginden 3 ton kadar koyu olmalı. Gözlerin dış kısmını ise yukarı doğru dağıtarak hafif çekik bir görüntü elde edebilirsiniz.


Eyeliner çekmek

Eyeliner bu göz makyajında çok önemlidir. Badem göz şekli yaratabilmek için kuyruklu bir eyeliner çekebilmek çok önemli. Bu uygulamayı tüm kirpik dibine değil ortasından başlayarak sürerek gözlerinizi daha çekik gösterebilirsiniz.


Aydınlatıcıyı doğru kullanmak

Göz makyajında aydınlatıcı kullanmak gözleri daha açık, belirgin ve canlı gösterir. Eyeliner sürdükten sonra göz pınarlarınıza aydınlatıcı sürüp dağıtın.


Rimel uygulayın

Bu görünümü tamamlayabilmek için özellikle dış köşedeki kirpiklerinize yoğun bir rimel uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmadan önce içten dışa uzayan takma kirpiklerden yararlanarak daha dramatik bir görünüm elde edebilirsiniz.