Yılın makyaj trendine uyum sağlarken, göz önünde bulundırmanız gereken en önemli husus ten renginizdir Melek'ler. Esmerli değil de, bu yazımızda sarışın Melek'leri düşündük, bir daha ki sefere esmer Melek'lere de öncülük tanıyacağız diyor ve sizlere sarışınlar için makyaj tekniklerini sunuyoruz [emoji4]

Sarışınlar makyaj yaparken cilt rengi ve saç rengini göz önüne dikkate almalıdırlar. Sarışınlar için fondöten seçimi çok önemlidir. Cildin renginin çok altında veya çok üstünde renk kullanmak doğallıktan uzaklaşırlar. Özellikle doğal sarışınsanız sarı tonlarında fondöten kullanmalısınız.

Sarışınlar ufak dokunuşlarla makyaj yapmalıdırlar. Sadelikten uzaklaşmadan hafif renklerle makyaj daha doğal görünmenizi sağlayacaktır.

Sarışınlar çok frapar renklere gitmemelidirler. Sonbaharın bütün renkleri sarışınlar için uygundur. Bu renkler sizi daha doğal yapacaktır. Öncelikle bütün göz kapağı için açık renkte bir far kullanılmalıdır. Somon, çok açık krem rengi tercih edilebilir. Uygun olan diğer farı gölge şeklinde uygulayabilirsiniz. Açık renk cilde sahip olduklarından özellikle doğal sarışınlar gün içerisinde yapacakları makyajlarda parlak renklerden kaçınmalıdırılar. Sonrasında göz kontürü belirlenir. Kahve renginin bütün tonlarını kullanabilirler. Kontür için siyah kullanılacaksa bu renk yumuşatmalıdırlar. Eğer siyah renk tercih edilecekse mat bir farla kontürün üzerinden geçilir. Sarışınlar kahverengi ve siyah rimel kullanabilirler.