Farmasi Aloe jel serisi ne işe yarar? Neden kullanmalıyız? Farmasi geniş yelpazesinde olan kozmetik alanında da günden güne cilt bakım ürünlerinde çeşitliliği arttırarak her cilt sorununa ayrı bir seri çıkartmayı ilke edilmiş durumda! Hem yağlı, hem karma, hem de kuru ciltlere özel Farmasi cilt bakım ürünlerini temiz içeriğinden dolayı güvenle kullanabilirsiniz. Farmasi’ nin son gözdesi de Dr. Cevdet Tuna Aloe Jel serisi. Peki nedir bu Aloe jel?

Aloe Jel Nedir?
Aloe Jel bitkilerden koparılıp, içi kesilip açılan kalın ve etli yapraktan temiz ve zamkımsı sıvı çıkan, renksiz jeldir. İçerisinde C, E vitaminleri, folik asit, B1, B2, B3, B6 ve B12 vitaminleri ve kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, sodyum ve potasyum bulunur. Peki Aloe jel hangi cilt sorunlarına iyi gelir?

Cilt Sorunlarında Aloe Jel
En doğal içeriklerden biri olan Aloe jeli Farmasi ürünlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Maaalesef piyasada satılan çoğu aloe vera içerikli ürünlerin içerisinde eser miktarda Aloe jel bulunmamaktadır. Oysa Farmasi’nin yeni çıkan ürünlerin içerisinde %93 oranında Aloe Vera suyu vardır.

Öncelikle Aloe jel cildi rahatlatır, yatıştırır. Aynı zamanda cilt üzerinde bulunan kırmızı noktaları, kızarıklıkları gidererek hassasiyeti alır. Cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral takviyesini de sağlarken diğer taraftan cilt rengini açarak ciltte oluşmuş güneş lekelerinin ve çillerin görünümünü de azaltır. Cildin yenilenmesine faydalı olur. Özellikle kesik ve yara gibi izlerin daha kısa sürede iz kalmadan iyileşmesine faydalı olur. Aloe vera jel antibakteriyel ve antiseptik bir özelliğe sahip olup uygulanan bölgede hijyen sağlar ve bakteri üremesini engeller.


Farmasinin aloe jel serisinde neler var birlikte göz atalım;

Dr Cevdet Tuna Aloe maske %62 oranında Aloe Vera suyu içerir ve zeytin yağı ile zenginleştirilmiş özel formüle sahiptir.
Dr Cevdet Tuna Aloe losyon çok da hafif formülü cildi asla irite etmeyen ve ağırlık oluşturulmayan, kolay emilen yapısı ile tüm cilt tipleri kullanabilir.
Dr Cevdet Tuna Alo krem cildi sürekli nemli tutar, yapışkan bir his bırakmadan cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturur.
Dr Cevdet Tuna peeling cildi kurutmadan hafif minik granülleri ile cildi çizmeden peeling etkisi yaratır. Ciltteki ölü deriyi alır.
Dr Cevdet Tuna Aloe jel üzüm çekirdeği ekstresi ile zenginleştirilmiştir ve cildin her bölgesinde kolaylıkla kullanılabilir.

Farmasi Aloe Jel Serisi Ne İşe Yarar?
Aloe Jel serisindeki en yüksek aloe vera içeriğine sahip ürün, tam %93 aloe vere suyu içeriyor!

Öncelikle bu ürünü tek başına sadece nemlendirici olarak düşünmemek gerekir.
Her anlamda cildi toparlar.
Cildin hassasiyetini, kuruluğunu, kaşıntısını, kızarıklığını alacak muhteşem bir üründür.
Çıkmaya hazırlanan sivilcenin çıkmasını engellerken
Mevcut sivilcenin acısını, şişliğini alan bir özelliği var,
Kuru cilde sahip olanlar hem aloe jeli, hem de aloe kremi bir arada kullanmalıdır. İkisinin bir arada kullanılması cildin nem dengesini tamamlar.
Yağlı – karma cilde sahip olanlar için bu jel tek başına yetecektir.
Makyaj altına uygulandığında herhangi bir sorun oluşturmaz. Aksine makyaj cilde daha iyi tutulum sağlar.
Özetle her evde bulunması gereken harika bir üründür.
İyileşmeye başlamış, kabuk bağlamış yaraların iyileşme hızını artırır ve ertesi güne iz kalmadan kabuğun düşmesini sağlar.
Son olarak sivrisinek sokması vs durumlarında da kaşıntıyı ve hassasiyeti alıyor.