Galaxy S11 modelinin 11 Şubat 2020 tarihinde tanıtılacağı yönündeki iddialar teknoloji gündemini sarmıştı. Güney Kore’nin önemli haber kaynaklarından birisi olan Yonhap, Samsung Galaxy Fold 2 satış tarihi için ortaya önemli bir iddia ortaya attı.

Samsung Galaxy Fold 2 satış tarihi değişebilir
Daha önce Galaxy S10 ve Galaxy Fold ikilisi aynı etkinlikte tanıtılmıştı. Bu bağlamda Galaxy S11 ile Galaxy Fold 2’nin de aynı anda kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Kısacası Galaxy S11’in çıkış tarihi ve Galaxy Fold 2’nin satış tarihi değişebilir.

Henüz doğrulanmayan yeni satış tarihi, Samsung’un yeni katlanabilir telefonunu Galaxy S11’in önüne geçirecek. Zira Yonhap, Samsung’un 2019 Motorola Razr rekabeti yüzünden bir an önce hareket geçmek istediğini belirtti.Buna göre Galaxy Fold 2, Galaxy S11 modelinden önce satışa sunulabilir. Motorola Razr 2019’un kullanıcılardan gelen yoğun talep sebebi ile ertelenmesi, Samsung yetkililerinin elini çabuk tutmasına yol açmış olabilir.

Hatırlanacağı üzere Galaxy Fold’un çıkışı tasarımsal sorunlardan dolayı ertelenmişti. Bu yüzden pek de etkili olamayan bu modelin ikincisi ne kadar etkili olacak hep birlikte göreceğiz.Kapaklı bir tasarıma sahip olan yeni model, Samsung’un yeni amiral gemisi olmayacak gibi duruyor. Görüntülerde yer alan yeni modelin arkasında sadece 2 adet kamera bulunuyor. Kameraların 108 Megapiksel olduğu söyleniyor.

Galaxy S11 ile ortak özelliklere sahip olan Galaxy Fold 2, 5x yakınlaştırma sensörlerine de ev sahipliği yapacak. Son olarak bu cihazın fiyatı yaklaşık 1000 dolar olabilir. Önümüzdeki günlerde daha net bilgilere ulaşmayı umuyoruz.