Samsung Galaxy Note 20 Ultra görüntüleri ortaya çıktı. 5 Ağustos 2020 tarihinde Galaxy Note 20 ile tanıtılması beklenen Ultra modelinin fotoğrafları, Samsung’un Rusya için hazırladığı internet sitesinde yayımlandı.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra görüntüleri karşımızda


“Jimmy Is Promo” isimli bir Twitter kullanıcısı, yanlışlıkla yayımlandığı söylenen bu fotoğrafları paylaştı. Cihazın arka tarafına baktığımızda üçlü bir kamera kurulumu ile karşılaşıyoruz.

Aşağıda yer alan üçüncü kameranın yakınlaştırma özelliğine sahip olan periskop kamera olduğunu görüyoruz. S20 Ultra’da bulunan 100x yakınlaştırma özelliğinin bu akıllı telefonda yer almadığı iddia ediliyor.Bu cihazın ekranında Super AMOLED Infinity-O teknolojisi kullanılacak gibi duruyor. Buna ek olarak Samsung’un ekran altı özçekim (selfie) kamerası konusunda beklenen adımı atmayacağı düşünülüyor.

Güç ve ses düğmeleri cihazın sağ tarafında yer alıyor ve ekranın çerçevesi oldukça ince gözüküyor. Yine kavisli ekran tasarımını seçen Güney Koreli şirket, bu yeni modeli Android 10 ve One UI 2.5 yazılımları ile destekleyecek.“Jimmy Is Promo”, S Pen’in ve hoparlörün sağ taraftan sol tarafa doğru kaydırıldığını açıkladı. Bunun dışında sağ tarafta yer alan kamera sensörünün 3D ToF sensörü veya otomatik yakınlaştırma özelliğine ev sahipliği yapan bir lazer ünitesi olabileceği konuşuluyor.

Galaxy Note 20 Ultra’nın renk seçenekleri hakkında henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor. Kutusundan USB-C bağlantı noktası ile birlikte çıkacak olan Samsung Galaxy Note 20 Ultra’nın yanı sıra Samsung Galaxy Note 20 Plus modelinin de ABD Federal İletişim Kurulu tarafından SM-N986U model numarası eşliğinde onaylandığı bildirildi.Samsung Galaxy S20 modelinde kullanılan mat yüzey, bu cihazda da kullanılabilir. Bunun dışında Galaxy Note 20 Ultra’nın Galaxy Note 10 Plus’a göre daha küçük çerçeveli olduğu ve daha kavisli bir ekrana sahip olduğu anlaşılıyor.

Ayrıyeten Galaxy Note 20 Ultra’da kullanılan kamera deliğinin Galaxy Note 10 Plus’da kullanılan kamera deliğinden daha küçük olduğunu da görebiliyoruz. Peki bu modelin özellikleri hakkında neler söylenmişti?Samsung Galaxy Note 20 Ultra özellikleri nasıl olacak?


Bu özellikler henüz Samsung tarafından doğrulanmasa da şimdiden kendisinin 6.87 inç büyüklüğünde olan bir ekran ile karşımıza çıkacağı söyleniyor. Bu ekranda QHD Plus teknolojisi ve 120 Hz tazeleme oranı bulunacak.

Gücünü Snapdragon 865 Plus işlemcisinden alacağı belirtilen bu telefonda 12 GB RAM bulunacak. 50x yakınlaştırma özelliği ile donatılacağı iddia edilen cihazda 108 Megapiksel kamera da yer alacak. Kendisinin bataryası 4500 mAh olacak.Eğer bir aksilik olmazsa Galaxy Note 20 Ultra’nın 21 Ağustos 2020 tarihinde Güney Kore’de satışa sunulacağı da belirtilen ifadeler arasında yer alıyor. Bu akıllı telefon hakkında neler düşünüyorsunuz?

ShiftDelete