Android tablet pazarında ses getirecek Samsung Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 Plus, bu sefer alttaki modelin yeni basın görselleriyle gündemde. Galaxy Tab S6 Android tablet modelinin üzerine yolda olan Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 Plus, biliyorsunuz 5 Ağustos tarihinde Galaxy Note 20’ler ile birlikte tanıtılıyor.

Artık bu etkinlikte geleceklerine kesin gözüyle bakılan modellerden Galaxy Tab S7, Evan Blass’ın yeni görselinde manyetik olarak bağlanabilen, touchpad birimine sahip klavyesi ve S Pen kalemi ile birlikte görünüyor.

Ekran arkasındaki bacak sayesinde dik konumda durabilen ve böylece adeta bir dizüstü bilgisayar gibi görev yapabilen model, sızanlara göre 11 inç’lik 120 Hz bir AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve elbette taşınabilirlik konusunda Galaxy Tab S7 Plus‘tan çok daha iyi bir seçenek ortaya koyacak gibi

Samsung Galaxy Tab S7 Plus teknik özellikleri ise şöyle Tablet 12,4 inç 2800×1752 piksel 120 Hz bir AMOLED ekran ile yolda bulunuyor. Tablet gücünü ise artık Snapdragon 865 değil Snapdragon 865 Plus işlemciden ve 6 GB / 8 GB RAM‘den alıyor açıklaması yapılıyor.

128 GB ve 256 GB dahili depolama seçenekleri sunulacak tablet, söylendiği kadarıyla microSD yuvasına da sahip. LTE ve 5G versiyonları olacak denilen model, arkasında 13 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera taşıyor.

Önde ise 8 megapiksel selfie kamerası bizleri karşılıyor. Modelin pili ise 10.090 mAh seviyesinde yer alıyor. Bir ihtimalle bu pilde 45W hızlı şarj sunulabilir bilgisi de veriliyor. Parmak izi sensörü yan tarafında olan iPad Pro rakibi Android tablet Galaxy Tab S7 Plus, merakla bekleniyor.-Alinti-