Forum Düzeni
Tatil Rehberi
Tatil rehberine ihtiyaç duyduğunuz zaman göz atabileceğiniz bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 13 Temmuz 2018
Mesajlar: 6.474
Konular: 3064
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 260 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 45 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Akrep
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 17
Asrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to behold

Standart Reed Flute Mağarası - Çin

09 Ağustos 2018
# 1
Çin’de Guilin şehrinin merkezinden yaklaşık 6 km uzaklıkta Ney Mağarası olarak bilinen Reed Flute Mağarası, görüntüsü ile gören herkesi büyülüyor. Mağaranın adı içerisindeki dikit ve sarkıtlardan geliyor. Bu doğal oluşumlar flüte benzediği için mağaraya Reed Flute adı verilmiş. 240 metre derinliğine sahip olan bu mağarasının içi fotoğraftaki gibi renkli ışıklar ile aydınlatılıyor.


Adeta Bir Gökkuşağı Mağarası
Yaklaşık 180 milyon yaşında olan Reed Flute Mağarası’nın içerisinde bulunan bazı sarkıt ve dikitlere isimler verilmiş. Farklı şekillere sahip bu oluşumlara Mushroom Hill, Red Curtain, Sky-Scraping Twin, Pines in the Snow, Dragon Pagoda ve Virgin Forests isimleri verilmiş. Ayrıca bu eski mağaranın içerisinde 70’ten fazla kitabe bulunuyor.


Reed Flute Mağarası, 1. Dünya Savaşı zamanında Japon birliklerinden kaçan mültecilerin buraya sığınması ile keşfedilmiş. 1940’lı yıllarda keşfedilen mağara 1962 yılında turist ziyaretine açıldı. Doğal Sanatlar Sarayı olarak da bilinen mağaranın içerisindeki ışıklandırmalar profesyoneller tarafından yapılmış.

yoldasıncom

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Üyelik tarihi: 31 Aralık 2018
Mesajlar: 23.987
Konular: 4132
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 549 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 84 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 21
Verilen Beğeni: 509
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 129
İlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Reed Flute Mağarası - Çin
25 Eylül 2019
# 2


Çin’in kuzeybatısındaki Guilin şehrinin merkezinden yaklaşık 6 km uzaklıkta yer alan Reed Flute Mağarası (Kamış Flütü Mağarası veya Ney Mağarası), dünyanın uzun mazisinin günümüze getirdiği muhteşem güzelliklere şahitlik edilebilecek muhteşem bir mağara.

180 milyon yaşında ve 240 metre derinliğe sahip kalker mağarasındaki kireçtaşı oluşumları, sarkıt ve dikitler, değişik kaya şekilleri mağaranın içinin renkli aydınlatmasıyla mağarayı büyüleyici bir hale sokuyor.

1940 yılına kadar bilinmeyen mağara bu tarihten sonra 1. Dünya Savaşı’nda Japon birlikteliklerinden kaçan mültecilerin bu mağaraya sığınmasıyla tekrar keşfedilmiş ve günümüzde Guilin bölgesinin en fazla turist çeken yerlerinden biri haline geldi. 1962 yılında halkın ziyaretine açılan Reed Flute Mağarası aynı zamanda doğal sanatlar sarayı olarak da biliniyor.

Bu yeri dünyaca ünlü yapan ise kendine özgü yapısı ve renkli aydınlanması. Mağaranın adı ise sarkıtlarının bir müzik enstrümanı olan flüte benzerliğinden dolayı verilmiş.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Asrevya
Tarih değerlendirmeleri
0
04 Ağustos 2018 02:28Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.