Forum Düzeni
Türkiye'den Haberler
Ülkemizden son dakika gelişmeleri, en sıcak haberleri paylaşabileceğiniz bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Başak

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 05 Aralık 2017
Mesajlar: 1.179
Konular: 538
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 138 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 9 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 138
Verilen Beğeni: 25
Rep Gücü: 7
Başak is on a distinguished road

Standart 10 dakikada 100 bin TL’lik soygun

18 Ocak 2018
# 1
Ankara’nın en güvenlikli sitelerinden biri olan Çankaya Alkazar evlerinde, tereyağından kıl çeker gibi soygun yapıldı. 2 kadın hırsız, bir avukatın evinden 10 dakikada 100 bin liralık ziynet eşyası çaldı.24 saat güvenlik kameraları ve personeli ile korunan bir sitede gerçekleşen olaydan sonra, ‘'Ayıplı güvenlik hizmeti verdiği'' iddiasıyla güvenlik şirketi hakkında dava açıldı. Swiss Otel'in yakınında bulunan Alkazar Sitesi'nde meydana gelen olayı gerçekleştiren 2 kadın güvenlik kamerasına da takıldı.


KİMSE ŞÜPHELENMEDİ
İki kadın önceki gün site sakini gibi rahat hareketlerle güvenlik kulübesi önünden geçerek siteye girdi. Bir süre bahçede sohbet eder görüntüsü veren kadınlar, daha sonra blok girişi kapısının açılmasıyla asansöre yöneldi. 6 kata çıkan kadın hırsızlar avukat D.K'ya ait dairenin çelik kapısını tornavida ile açarak içeri girdi. Yatak odasında bulunan 100 bin lira değerindeki ziynet eşyasını alıp, yürüyerek siteyi terk etti.

Ankara Emniyeti, net olarak kamera görüntülerine giren kadın hırsızların peşine düştü. Açık kimlikleri tespit edilemeyen hırsızlar henüz yakalanamadı. Evi soyulan avukat D.K. güvenlik şirketi aleyhine 120 bin liralık tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, sitenin güvenliğini sağlayan personelin ihmali sonucu hırsızlığın yaşandığı savundu.

Sözcü
Qasem bunu beğendin
Üyelik tarihi: 27 Kasım 2017
Mesajlar: 10.321
Konular: 1691
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 709 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 80 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 22
Gamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to all
Standart Cevap: 10 dakikada 100 bin TL’lik soygun
18 Ocak 2018
# 2
Fıkra gibi
Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 18
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: 10 dakikada 100 bin TL’lik soygun
18 Ocak 2018
# 3
Malesef güvenlik şirketleri çok sorumsuz...
Açılan davanın ibretlik olması açısından daha yüksek meblağlar içermesi gerekmektedir.
Site güvenliği en başta tüm site sakinlerini tanımak ile mesul olup yabancı ziyaretçi takibatı yapmak ile mesuldürler.
Malesef hiç bir şirket ne defter tutuyor nede ilgili uygulamaya uyuyor. site personel değişimininde sürekliliği malesef komedinin başka bir tarafı.

Görevli 5 ay çalıştığı siteden şirket tarafından alınarak başka bir güvenlik görevlisi 2 aylığına yollanıyor sonra başkası sonra bir başkası...

Site sakinlerini tanımayan güvenlik görevlisi siteyi nasıl koruyacak doğrusu merak ediyorum. Olmaması olmasından evla... Enazından insanlar güvenliklerini kendilerinin sağlamasını gerektiğini bilmeli...

Bence benim gibi yapsınlar ...
( Anlatılmaz... )
Üyelik tarihi: 05 Aralık 2017
Mesajlar: 1.179
Konular: 538
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 138 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 9 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 138
Verilen Beğeni: 25
Rep Gücü: 7
Başak is on a distinguished road
Standart Cevap: 10 dakikada 100 bin TL’lik soygun
18 Ocak 2018
# 4
Hırsızlıklar, soygunlar son dönemde o kadar çok arttı ki hırsızlar bile artık oyun oynarmış gibi farklı yöntemler deniyorlar.
"Hangimiz daha komik manşet olucaz" çabası sanırım.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Arthur
ForumDenizi Sözlük
9
31 Mart 2020 20:06
Gamer Queen
Biyoloji
0
24 Aralık 2017 20:11
Gamer Queen
Vücut - Cilt Bakımı
0
18 Aralık 2017 21:10Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.