Forum Düzeni
vBulletin
vBulletin ile ilgili makaleler, dökümanlar, ipuçları, eklentiler, temalar ve tüm bilgiler bu bölümde.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Bahtiyar

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 05 Ocak 2018
Nereden: Antakya
Mesajlar: 671
Konular: 20
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 77 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 17 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 301
Verilen Beğeni: 301
Nereden: Antakya
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 7
Bahtiyar will become famous soon enoughBahtiyar will become famous soon enough

Standart vBulletin 3.8.x Articles v1.9(Makale sistemi)

18 Ocak 2018
# 1
Merhaba,

Bilindiği üzere vBulletin üzerinde makale sistemi mevcuttur. Bunun sağlanması için paylaştığım eklentinin kurulması gerekiyor. Kurulumu basit, sadece ufak bir ayrıntı; Türkçe dil xml'sini paylaşmamaktayım. Bazı kendini bilmezler sayesinde eklenti paylaşmaktan da soğur oldum(k). Sebebi de kaynak gösterilmeden kendisi yazmış ve paylaşmış gibi başlıklara lanse edilmeleri. Bir zahmet öyle şeyler yapan kişiler Türkçe çevirisini de yapsınlar.

Kurulum:

-ZIP içerisinde bulunan XML'i ürün yöneticisinden import edin ve vBulletin seçenekler bölümünden kendinize göre düzenleyin.
Ekli Dosyalar
Dosya tipi: zip vb_articleforum v1.9.zip (19,4 KB (Kilobyte), 6 görüntüleme)
Sindy bunu beğendin
Üyelik tarihi: 15 Ocak 2019
Mesajlar: 7
Konular: 1
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 4 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 3 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 9
Verilen Beğeni: 12
İlişki Durumu: turkiye
Burç: Kova
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 0
Sindy is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: vBulletin 3.8.x Articles v1.9(Makale sistemi)
20 Temmuz 2019
# 2
Paylaşım için teşekkürler, Deneyeceğim.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Gamer Queen
Webmaster Forumu
3
09 Ağustos 2020 12:23
Gamer Queen
ForumDenizi Sözlük
1
12 Kasım 2018 22:15
Gamer Queen
Google ve SEO
0
28 Aralık 2017 00:36
Gamer Queen
Açık Öğretim
0
17 Aralık 2017 23:43Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.