Forum Düzeni
vBulletin
vBulletin ile ilgili makaleler, dökümanlar, ipuçları, eklentiler, temalar ve tüm bilgiler bu bölümde.
Sonuç: Sizce hangi vBulletin sürümü?
 • vBulletin 3.8.x
  16
  84,21%
 • vBulletin 4.x
  2
  10,53%
 • vBulletin 5 Connect
  1
  5,26%
Katılımcı sayısı: 19. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree19Beğeni(ler)

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 16 Ağustos 2018
Nereden: S1F1RB1R
Mesajlar: 154
Konular: 9
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 10 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 29 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 55
Verilen Beğeni: 57
Nereden: S1F1RB1R
İlişki Durumu: ERKEK Babası
Burç: Kova
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 5
Abyss is on a distinguished road

Standart Cevap: Hangi vBulletin Sürümünü Benimsiyorsunuz?

04 Eylül 2019
Ongun sayesinde 3.8 serisi vazgeçilmezimizdir tabikide,
birgün sürüm yükseltirse onada alışırızz

 • To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 29 Temmuz 2018
Nereden: Raftel
Mesajlar: 789
Konular: 10
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 113 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 39 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 188
Verilen Beğeni: 331
Nereden: Raftel
Burç: Aslan
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 27
Gold Roger has a reputation beyond reputeGold Roger has a reputation beyond reputeGold Roger has a reputation beyond reputeGold Roger has a reputation beyond reputeGold Roger has a reputation beyond reputeGold Roger has a reputation beyond reputeGold Roger has a reputation beyond reputeGold Roger has a reputation beyond reputeGold Roger has a reputation beyond reputeGold Roger has a reputation beyond reputeGold Roger has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Hangi vBulletin Sürümünü Benimsiyorsunuz?
04 Eylül 2019
Ben lafımın arkasındayım. Bu konudaki önceki yazdıklarımda da aynı şeyleri söyledim hep, @Cincücüğü ile de fikir ayrılığına düşmüşüz.
Aslında aynı şeyi söylüyoruz, sistem olarak en iyisi Xenforo bu konuda mutabıkız.

vBulletin 3 favorimdir ve genel forum sitelerindeki kitle, XenForo'ya alışamıyor. XenForo'ya geçen çoğu forum dağıldı, kapandı. Dilersen örnek de verebilirim. Ancak teknolojik koşulları baz alacak olursam performans, optimize kod, dahili özellikler, kaynak tüketimleri gibi konularda XenForo en iyisidir. Bunun aksini hiç söylemedim. Söylediğim şey ben sevmiyorum, vBulletin 3'e alışmışız bir kere. Hadi ben bir webmaster olarak geçtim, inceliklerini keşfettim diyelim. Kullanıcılar uyum sağlayamıyor.
Şu olaya katılmıyorum Vbulletin'den Xenforo'ya geçenler Xenforo'ya geçtikleri için dağılıp kapanmadılar, aynı şekilde vb3'ten vb4'e geçenlerde o şekilde.O siteler zaten vb3'te bitmişlerdi Xenforo ve vb4 kurtuluşları olmadı benim kanaatim.Xenforo çok büyük kadın platformları var, teknoloji forumları da Türkiye'de.Demekki insanlar tuturmayı bilirse başarıyor.Ben Xenfero ile başlasam, bence yine büyük bir genel forum sitem olacaktı.Vb3 forum sitesi açıp hayalet gibi durup 2-3 ay sonra kapatanda yüzlerce gördük.

Öte yandan seni, beni istisna tutarak şunu da söylemek isterim ki biz araştırmacı adamlarız. Kafaya koyduğumuz şeyi yaparız, mIRC Scripting günlerinden süregelen bir şey. XenForo için yeterli derecede destek, eklenti yok. Birçok yazılmış eklentisi ücretli. Bu da her önüne gelenin vBulletin kadar rahat geliştiremeyeceğini gösteriyor.

Onun dışında XF'e bir önyargım, karşıtlığım bulunmuyor. Yine söylüyorum, gittiği yere kadar vBulletin 3'ten vazgeçmem ben.

3.8.11'in PHP7 ile çalışmasında diğer eklentilerin de uyumsuzluk göstereceğine ise katılıyorum. PHP5.x serisi için belki hangi sürüm olduğu eklentiler açısından çok problem yaratmıyordu, sonuçta sadece birkaç parametre yüzünden string hataları alıyorduk. Ama PHP7 yapısı çok farklı. Haklısın. Tek tek eklentilerin de elden geçmesi sonucunda çalıştırılabilir.
Bu sözlerine katılıyorum, haklısın
Konu Gold Roger tarafından (04 Eylül 2019 Saat 18:39 ) değiştirilmiştir.
Üyelik tarihi: 29 Temmuz 2018
Nereden: Balıkesir
Mesajlar: 729
Konular: 371
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 54 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 36 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 62
Verilen Beğeni: 18
Nereden: Balıkesir
İlişki Durumu: Var
Burç: Basak
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 16
Tabut has much to be proud ofTabut has much to be proud ofTabut has much to be proud ofTabut has much to be proud ofTabut has much to be proud ofTabut has much to be proud ofTabut has much to be proud ofTabut has much to be proud ofTabut has much to be proud of
Standart Cevap: Hangi vBulletin Sürümünü Benimsiyorsunuz?
09 Mart 2020
vBulletin 3.8 sürümü bir 20 yıl daha gider gibi duruyor. vBulletin asla ölmez.
Gümüş ya da kurşun.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Regex
vBulletin
0
11 Temmuz 2018 15:43
Gamer Queen
vBulletin
0
24 Aralık 2017 02:09
Tomris
Et - Tavuk - Balık
0
13 Aralık 2017 20:59
Gamer Queen
Kozmetik Dünyası
0
08 Aralık 2017 23:48



Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.