Zerdeçal yüzyıllardır Asya’da, Çin ve Hint geleneklerinde kullanılan bir bitkidir. Zerdeçal maskesi de birçok bölgede güzellik kaynağı olan yapılan bir maskedir. İyi bir güzelleşme kaynağı olan zerdeçal ile herkes evinde kolaylıkla zerdeçal maskesini hazırlayabilir ve doğal bir güzelliğe kavuşabilir.

ZERDEÇAL MASKESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

- Siyah noktalar, sivilce ve akneler birçok kişi tarafından istenmez. Ballı zerdeçal maskesi sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olarak güzelliğinizin keyfini çıkaracaksınız.
- Sivilce ve siyah noktaların yanında akneler için fayda sağlaması da zerdeçal maskesinin faydaları arasındadır.
- Egzama gibi deri hastalıklarına iyi gelir.
- Ayrıca ballı zerdeçal maskesi ile sedef hastalığına da çare bulmak mümkündür.
- Cildiniz için zerdeçal bir nimettir. Birçok deri hastalığına iyi gelmekle birlikle birlikte çok iyi bir nemlendiricidir. Kuru ciltler için zerdeçal maskesini öneririz.
- Antioksidan özelliği nedeniyle cildi gençleştirir. Daha genç bir görünüm kazandırır. Kırışıklıkların ve ciltte yaşlanma sonucu oluşan çizgilerin azaltılmasına fayda sağlar.
- Deri enfeksiyonlarına da iyi gelmektedir.
- Yüzde istenmeyen tüylere sahip olan kişiler tarafından da kullanılmalıdır.
- İyi bir antioksidandır ve antibakteriyel özelliği vardır.

Malzemeler:

- Bir çay kaşığı zerdeçal tozu
- Yarım çay kaşığı bal
- Yarım çay kaşığı süt

Zerdeçal Maskesi Yapılışı:

Bu maskeyi uygulamadan önce yüzünüzde makyaj varsa makyajı temizlemelisiniz. Makyaj olmasa bile yüzünüzü ılık su ve sabunla yıkayarak temizleyin. Gözenekleriniz bu şekilde açılacağı için maske daha etkili olur. Bir çay kaşığı zerdeçal tozu, yarım çay kaşığı süt ve yarım çay kaşığı bal bir kasede karıştırılır. İyice karıştırıldıktan sonra oluşan macunu yüzünüze yayarak sürün. Yarım saat beklenerek hazırlanan ballı zerdeçal maskesi yıkanır. Ballı zerdeçal maskesi ile güzelliğinizin farkına varacaksınız.

GENÇLEŞTİRİCİ ZERDEÇAL MASKESİ TARİFİ!

Cilde parlaklık kazandıran, cildi besleyen, gözenekleri sıkılaştıran ve cilde gençlik kazandıran bir maske tarifidir.

Malzemeler:

- 1/4 çay kaşığı zerdeçal tozu
- 1 çay kaşığı yoğurt
- 1 çorba kaşığı avokado

Zerdeçal Maskesi Yapılışı:

Öncelikle avokadoyu ezerek püre haline getirin. Ezerek püre haline getirilen avokado bir kap içine alın. Avokadonun üzerine belirtilen miktarda zerdeçal tozu ve yoğurt ilave edin Tüm malzemeleri iyice karıştırın Cilde masaj yapar şekilde yüzünüze dairesel hareketlerle sürün. 5 dakika bu maskeyi yüzünüzde bırakın. 5 dakika sonunda ılık su ile yüzünüzü yıkayarak maskeyi temizleyin. Bu maske ile cildinizin arındığını ve parladığını fark edeceksiniz.