1/2 çay kaşığı toz zerdeçal
1/2 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
2 yemek kaşığı yoğurt
1/2 çay kaşığı bal ya da zeytinyağı (İsteğe bağlı)

Küçük bir kabın içine tüm malzemeleri ekleyin ve güzelce karıştırın. Ardından hiç bekletmeden göz altı morluklarınızın bulunduğu alan başta olmak üzere yüzünüzde şişlik, renk değişimi gibi sorunlar olan bölgelere sürün ve 20 dakika bu şekilde bekleyin. Son olarak yüzünüzü soğuk suyla güzelce temizleyin.

Eğer cildiniz fazla kuruysa karışıma 1/2 çay kaşığı bal ya da zeytinyağı da ilave edebilirsiniz.Ancak dikkat, karışımın gözünüze temas etmemesine dikkat edin. Özellikle karışımdaki malzemelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa, bu karışımı uygulamayın.

Aynı şekilde alerjik, hassas bir cildiniz varsa yüzünüze uygulamadan önce mutlaka alanında uzman doktorlara danışın, eğer mutlaka uygulamak istiyorsanız önce kolunuzun iç kısmı gibi bir bölgede, küçük bir alana uygulayarak sonuçları gözlemleyin.

Bu karışım cilde sürüldüğünde içindeki limon suyunun etkisiyle hafif bir kaşıntı yapabilir ancak karışımı uyguladığınızda hissettiğiniz kaşıntının şiddeti fazlaysa hemen cildinizi temiz suyla güzelce temizleyin.