İçerdiği yüksek orandaki kalsiyum, protein ve vitaminler sayesinde hem vücudumuzu hem cildimizi koruyan yoğurt, cilde müthiş bir parlaklık kazandırır, lekeleri açar, cilt rengini düzenler.Sivilcelere karşı
Bir küçük kase yoğurt ve yarım limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15-20 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak temizleyin.

Taze bir cilt için
2 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Karışımı, dudak çevresi ve gözaltları hariç tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika bekleyip, ılık suyla durulayın ve iyice kurulayın.

Siyah noktalar üzerinde etkili
3 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı yulaf ununu karıştırın. Siyah nokta olan bölgelere masaj yaparak sürün.
15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın ve kurulayın.

Çillere karşı
1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştırın. Yüzünüze sürün. Bir saat bekleyip durulayın.

Kırışıklıklara karşı
Bir fincan ekşimiş yoğurt, iki yumurta akı, bir fincan karanfil suyu, bir çorba kaşığı süzülmüş bal ile çırpılır. Karışım, toz haline getirilen kadife çiçeği ile birlikte yoğrulur. Yüz kısmına maske, vücudun diğer bölgelerine krem olarak uygulanan kadife çiçeği maskesi; cildin kırışıklığını gidermek de, tene parlaklık vermede etkin yarar sağladığı görülür.

Pürüzsüz bir cilt için
Yarım muz, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı bal ihtiyacınız olan malzemeler. Muzu bir çatalla ezerek, yoğurt ve bal ekleyerek püre yapın. Tüm yüze sürerek 15 dakika bekleyin, soğuk su ile durulayın.

Cildi beslemek için
1 yemek kaşığı yoğurt ve çeyrek portakalın suyunu karıştırın. Tüm yüze sürün. Beş dakika bekledikten sonra durulayın.

Cilt lekelerine karşı
Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı
karbonatı karıştırın. Cildinizde bir saat bekletip ovarak çıkarın.