Kahve, güne iyi başlamanız ve arkadaşlarınızla keyifle zaman geçirmenize ortak olmasının dışında güzelliğiniz için de mucizeler yaratabilir.

Kahveyi güzelliğinize güzellik katmak için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte size kahveyi cilt güzelliğiniz için kullanmanız için 4 yol…

1. Vücudunuz peeling yapmak için kullanın
Yoğun bir macun oluşturmak için 6 yemek kaşığı ince öğütülmüş kahveyi (taze veya kullanılmış olabilir) 4 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı ile karıştırın. Vücudunuzdaki ölü deriden kurtulmak için, kahve ve yağ karışımı ile vücudunuzu hafifçe ovun.

2. Saç köklerinizi temizlemek için kullanın
Saç köklerinizde, şampuan, krem, sprey ve serumlar zamanla birikir. Bu da hem saçlarınızın yıpranmasına hem de kepek oluşumuna neden olabilir. Yüz ve vücutta olduğu gibi, kahve çekirdekleri saç derisini temizlemek için de kullanılabilir. İki haftada bir, kahve ile saç diplerinize masaj yapın. Sonra şampuanla yıkayın.

Uyarı: Kahve, açık saç renklerinde koyulaşmaya neden olabilir. Eğer sarışınsanız kahveyi saçlarınızda kullanmayın.

3. Ellerdeki kokulardan kurtulmak için kullanın
Sarımsak ve soğan kokusu ellerinizde uzun süre kalabilir. Ellerinizi kahve ile ovun ve ılık su ile durulayın.

4. Parfüm kokularını ayırt etmek için kullanın
Yeni bir parfüm almak istediğinizde farklı farklı pek çok parfümü koklayabilirsiniz. Bu da kokuların birbirine karışmasına neden olur. Her parfüm denemesinden sonra kahve koklamayı deneyin. Sonra diğer kokuya geçin.