Forum Düzeni
Anne ve Çocuk
Bebeğinizin gelişimiyle ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 14 Ocak 2019
Nereden: .
Mesajlar: 17.206
Konular: 13075
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 296 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 29 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 945
Verilen Beğeni: 20
Nereden: .
Rep Gücü: 28
Neoma is a name known to allNeoma is a name known to allNeoma is a name known to allNeoma is a name known to allNeoma is a name known to allNeoma is a name known to all

Standart Anne sütünün olumlu etkisi ömürlük

27 Ağustos 2019
# 1
İlk 6 ay anne sütü ile beslenen bebekler diğerlerine oranla daha sağlıklı..
Anne sütü, fiziksel gelişimin yanı sıra zihinsel gelişimi destekliyor; etkisi ise ömür boyu sürüyor.
İzmir'de bebekler üzerinde yapılan bir araştırma, anne sütünün önemini bir kez daha ortaya koydu.
Araştırmada, ilk 6 ayda anne sütü ile beslenen bebeklerin mama ile beslenenlere kıyasla daha hızlı tepki verdiği gözlendi.

Hastalıklardan koruyor, büyümeyi sağlıyor. Anne sütü bebekler için en iyi besin kaynağı.

İzmir Behçet Uz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Erhan Özbek, "Özellikle beynin miyalin maddesini artıran gelişmini sağlayan özel esansiyel asitler mevcut." dedi.

Anne sütü bu özelliği ile bebek gelişiminde ne kadar etkili?

İzmir Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan bir araştırmada mama ve anne sütü ile beslenen bebekler karşılaştırıldı.
Tepki testlerinde anne sütü ile beslenen bebeklerin daha başarılı olduğu gözlendi.
Özbek, "Özellikle dil alanında, bilişsel alanda, ince motor dediğimiz el hareketleri, biz burda yaptığımız testlerde onları da ölçüyoruz. O alanlarda daha iyi puan alıyorlar. Bu bebeklerin ömür boyu performansını etkiliyor." dedi.

Anne sütü bebeklerin psikolojik ve sosyal gelişimini de destekliyor.

Özbek, "Annesi ile bebeğin arasındaki sosyal iletişimini sağlamakta. Göz teması kurup psikolojik olarak bağlanmak onu güvende hissettirmekte. Bu daha sonraki ilişkilerinde, iletişimlerinde bile etkili olmakta." dedi.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 8
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Anne sütünün olumlu etkisi ömürlük
27 Ağustos 2019
# 2
Hastalıklardan koruyor.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Gamer Queen
ForumDenizi Sözlük
14
28 Eylül 2021 15:12
Tomris
Kişisel Gelişim
0
31 Temmuz 2019 13:22
DeepSilence
Kişisel Gelişim
0
25 Ocak 2019 10:34
Gamer Queen
Psikoloji
1
21 Ocak 2018 09:10
Arthur
Psikoloji
0
17 Aralık 2017 17:55Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.