Arapça kökenli bir isim olan Ebrar, günümüzde unisex (hem kız hem de erkek) bir isim olarak hem kız hem de erkek ismi olarak bilinmektedir. Kuran-ı Kerim de birçok sure ve ayette geçen isim; vicdanlı, iyi huylu, özü sözü bir olan, hayır sever olarak bilinir. Ebrar isimi, yalansız, yaptığı her işte öncelikle iyiliğe hak yememeye özen gösteren, içten kimseler için tabir edilmektedir.

Etrafındaki kişilerin derdine ortak olan onların sıkıntılarından kurtulmaları için elinden gelen bütün çabayı gösteren kimseler olarak bilinirler. Kısacası Ebrar ismine sahip kişiler her ne kadar dışarıdan sert yapılı, soğuk kişiler olarak görünseler de durum tam aksinedir. Bu isme sahip bireyler isminin özelliği olan iyiliği sonuna kadar çevresindekilere kullanmaktan çekinmezler.

Etraflarındakilere tabiri caizse ışık saçan, onların iyilikleri için mücadele eden kişiler olarak tabir edilirler. Ebrar isminin özelliğini saymakla bitmeyeceği gibi bütün iyi niyetlerin tek bir isimde toplandığını söylemek yanlış olmasa gerek. Bu isme sahip kişiler isminin hakkını sonuna kadar kullanmaktan vazgeçmeyen mücadeleci ruhlu kişilerdir.

Ebrar İsminin Analizi
Ebrar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ebrar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
B: Ön sezileri kuvvetli
R: Sert yapıya sahip
A: Atılgan-enerjik
R: Sert yapıya sahip

Ebrar İsminin Numerolojisi
Ebrar isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
B: 2
R: 21
A: 1
R: 21

Ebrar isminin numerolojik değeri: 51