Sena ismi dilimize Arapça’dan girmiş olan ve Kuran-ı Kerim içinde geçmeyen kelimelerden biridir. Övgüye layık, övgü dolu, övgüye değer anlamlarına gelen Sena ismi ülkemizde kız bebeklere verilen bir isimdir. Sena isminin harf analizi değerlendirildiğinde özgürlükçü bir ruha sahip olduğu gerçeğiyle karşılaşılır.

Özgürlükte sınır tanımayan bir kişiliğe sahip olan yapısıyla dikkat çeker ve baskıcı tavırlardan hiç hoşlanmayan bir yapıya sahiptir. Dışa dönük bir yapıya sahiptir ve sosyal statüsüne sonsuz önem verir. Her zaman ön planda tutulmak ister ve bunu başarmak için farklı ve elit özellikler sergiler. Sena isminin bir diğer özelliğinde ise mükemmeliyetçilik yer alır. Ya mükemmel olsun veya hiç olmasın isteği bazen hayalperestlik derecesindedir.

Mantıklı değildir. Olmayacak hayaller peşinde koşan yapısıyla hayal aleminde yaşadığı birçok konu bulunur. Karşısındaki insanı çoğu zaman anlamaya çalışmasına rağmen yine de kendinden ödün vermez. İçsel dünyası son derece karışıktır, mutlu veya mutsuz oluşu hakkında bilgi edinmek son derece zordur. Duygularını çok iyi saklar.

Sena İsminin Analizi
Sena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
N: Sağduyulu
A: Atılgan-enerjik

Sena İsminin Numerolojisi
Sena isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
N: 17
A: 1

Sena isminin numerolojik değeri: 46