Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Tomris

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 43
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Standart Uzun Süren İlişkinin 6 Sırrı Nedir?

16 Ocak 2018
# 1

Uzun Süren İlişkinin 6 Sırrı Nedir?

İnsanoğlu kendini bildiğinden beri “aşk”ın sırrını arıyor. Psychologies dergisinin Fransa edisyonu da bilim insanlarına “nasıl aşık oluyoruz” ve “uzun ilişkinin sırrı nedir” sorularının cevaplarını sordu...

Psychologies Dergisi psikiyatlara dayanarak uzun ve mutlu bir ilişkinin 6 sırrını derledi. İşte uzun süreli bir ilişki istiyorsanız, yapmanı gerekenler:


Ait olma ihtiyacı: İlişki terapisti Robert Neuburger, “Duygusal sebeplerle değil, ait olma ihtiyacımız nedeniyle uzun süreli bir ilişki isteriz” diyor. Bir başka insanlar zaman zaman bir gruba, bir yere, bir şeylere ait olmak ister. Kendisini böyle bir ihtiyaç içerisinde hissedenlerin ilişkileri daha uzun sürer.

Ortak zevkler: Yapılan psikolojik araştırmalar ortak zevkleri olmayan çiftlerin ilişkilerinin uzun ömürlü olmadığını ortaya koyuyor.


Kendilerine has ritüeller: Bir çifte özel, birbirlerini diğer arkadaşlarından ayıran ritüelleri olmalıdır. Bir çift olabilmek özel, ortak paylaşımlar gerektirir. Bunun için örneğin her cumartesi sinemaya gidebilir, tatillerinizi her sene aynı yerde geçirebilir, pazar günleri hep aynı restorana yemeğe gidebilirsiniz. İkinize ait özel ritüelleriniz olmalı.


Birbirlerinin çevresini tanımak: Bağlılığın ilk göstergelerinden biri sevgilinizi yakın çevrenize tanıtmaktır.


Sevgilin için endişelenmek: Her iki tarafta narsizmi yenmeli ve sevgilisinin hayalleri, gerçidiği değişimler, hayatında olup bitenlerle yakından ilgilenmelidir.


Sevgilinle nasıl olduğunu sormak: Çiftler genellikle birbirlerine “nasıl” olduklarını sormayı ihmal ederler. Sevgilinize “nasıl olduğunu” sorup, gerçekten kendisini nasıl hissettiğiyle ilgilenmelisiniz.
Qasem bunu beğendin

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 27 Kasım 2017
Mesajlar: 10.321
Konular: 1691
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 709 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 80 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 22
Gamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to all
Standart Cevap: Uzun Süren İlişkinin 6 Sırrı Nedir?
16 Ocak 2018
# 2
Ritüel en sevdiğim ^^
Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 18
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: Uzun Süren İlişkinin 6 Sırrı Nedir?
16 Ocak 2018
# 3
Ait olma ihtiyacı
Ortak zevkler
Kendilerine has ritüeller
Birbirlerinin çevresini tanımak
Sevgilin için endişelenmek
Sevgilinle nasıl olduğunu sormak

Sadece bu kadar mı

Bu forum aşk ile tasarlandı!

Kısmnı da eklersek tecrübeler konuşuyor deriz...

Lakin Bence bu 6 madde çok afaki... Kendini dış dünyaya kapatmaktır...
Aradığınız kişi sadece cancağzının kapsama alanı içindedir, ulaşmak için lütfen ikimizin ortak ilgi alanına girin demektir

Aşkı ilişkiye dönüştürüp bunuda uzun sürdüren herkesi saygıyla selamlar ve konudan çıkarım
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Arthur
ForumDenizi Sözlük
8
03 Nisan 2020 19:24
Tomris
Bunları Biliyor musunuz?
0
05 Ocak 2018 19:47
Gamer Queen
Atatürk Köşesi
0
28 Aralık 2017 12:13
Başak
Türkiye'den Haberler
0
18 Aralık 2017 17:09Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.