Koç ve teraziler sosyalleşmeyi ve eğlenmeyi sever. Koçlar bazen anlayışsız olabilirler ama terazi yeterince politiktir ve durumu idare edebilir. Ağızlarından kolay kolay kırıcı bir söz çıkmaz. Terazi burçları her ortama uyum sağlayabilirler ve değişikliklere açıktırlar bu yüzden koçun ilgisini sürekli üzerinde tutmayı başarırlar. İkisi de inandıkları şey uğruna sonuna kadar savaşırlar. Cinsel açıdan çok uyumlu olurlar. Hiç bitmeyen bir enerjileri vardır ve bu yüzden ne kadar süre beraber oldukları önemli değildir.

Boğa-Başak

Boğa ve başak burçlarının ilişkisi dürüstlük ve güven üzerine kuruludur. İlişkilerinde kuşkuya asla yer yoktur. Genellikle çoğu konuda aynı fikirde olurlar. Boğalar başaklara göre daha sıcak kalpli ve saygılı olurlar ama başaklar da keskin zekasi ve mantigi ile boğaları bir çok konuda harekete geçirir. Başakların huzursuz yanını boğa burçları huzurlu ve sakin yapılarıyla yatıştıracaktır.

İkizler-Yay

Bu iki burç birbirlerine büyük bir bağlılık duyarlar ve bu ilişkileri daha da özel kılar. Eğer bu iki burç birliktelerse ve bir ilişki yaşıyorlarsa gerçekten istedikleri ve birlikte olmak istediği içindir. Birlikte felsefik konuşmalar yapmayı, fikirlerini tartışmayı ve yeni insanlarla tanışmayı severler. Kısacası her şeyi paylaşmaktan ve birlikte yeni şeyler deneyimlemek tam olarak ikizler ve yay burcu içindir.

Yengeç-Balık

Duygusallık, şefkatli olmak ve hassaslık gibi birçok karakteristik özellikleri aynı olan yengeç ve balık burçlarının bir arada olması şaşırılacak bir durum değildir. Yengeçler oldukça hassastır ve hep birlikte olacakları birine ihtiyaç duyarlar. Yengeçlerin üstün olma ve önemsenme istekleri ise balıklar için hiç önemli değildir. Balıklar oldukça anlayışlıdır ve sevgilerini göstermekten çekinmezler. Aslında ikisi de birbirlerinin önceliklerine saygı duymaya çalışır ve birbirlerini incitmekten korkarlar. İlişkileri tamamen aşk ve güven üzerine kuruludur. Mantık üzerine bir ilişkileri yoktur.

Aslan-Kova

İki burç da çevresindeki insanları severler ve genellikle de çevrelerindeki insanlar tarafından sevilirler. İkisi de lider ruhludur ve açık fikirlidir. Kova burcu aslan burcunu toplumdaki yerini korumaya çalışması ve tutucu olması yüzünden eleştirebilir. Aslanlar ise kova burçlarına göre daha gururludur bu yüzden içten içe kendisine saygı duyulmasını bekler. Kova burçları daha faydacı düşünürler. Örneğin kova burcu kendisine yeni bir bilgisayar almak isterken aslan lüks restoranlara gitmek ya da lüks bir araba almak ister. Kova özgür ruhludur bu yüzden kısıtlanmayı sevmeyen aslanlarla iyi bir uyum oluştururlar.

Başak-Oğlak

Çalışma hayatı ve iş konusunda en uyumlu çifttir başak ve oğlaklar. Çünkü ikisi de işkoliktir! İkisi de pratik ve güvenilir insanlardır bu yüzden mükemmel bir çiftin yanı sıra mükemmel ebeveynler de olurlar. Onları dışarıdan çözümlediğinizi düşünseniz de ilişkilerine daha uzun süre şahit olduğunuzda ne kadar ne kadar eğlenceli olduklarını göreceksiniz. Ayrıca yine işlerine düşkün olmaları onları durağan bir çift gibi gösterse de cinsel anlamda çekimleri oldukça yüksektir. İkisi birlikte bir iş yaptıklarından muhtemelen zamanında bitirmiş ve mükemmel bir şekilde yapmış olacaklardır. Bu şaşırılacak bir durum değildir onlar için. Başak ve oğlak belirledikleri hedefler, amaçlar ve planlarla birbirlerini motive eder muhteşem bir uyum yakalarlar.

Terazi-Boğa

Terazi ve boğa burçlarının ikisi de rahatına oldukça düşkündür. İki burç da güzel giyinmekten, iyi eşyalardan ve zariflikten hoşlanır. Birlikte sanatsal aktiviteler yapmak, yeni yerler keşfetmek ve organizasyonlara katılmak çift olarak zevk aldıkları şeylerdir. Boğa burcu terazi burcunun en çok hoşgörülü olma özelliğinden etkilenir. Ancak ilişki de bir sorun çıkacaksa bu muhtemelen boğa burcunun inatçı tavırları yüzündendir. Boğa’nın sabit fikirli olması terazi burcunu yorabilir. Terazi burçları konuşmayı sever, boğalar ise sessizliği, kendi kendine kalmayı. Bu özellikleriyle birbirlerini tamamlayabilirler.

Akrep-Yengeç

Bu iki burç birlikte olduklarında oldukça tutkulu bir ilişki yaşarlar. İkisi de oldukça derin duygulara sahip olan bu iki burcun hayal ettiği ilişki, aile ve ortamı neredeyse aynıdır. Akrep ve yengecin duyguları sık sık değişse de ikisi de aynı özelliğe sahip olduğundan birbirlerine uyum sağlayabilirler. İkisi de zaman zaman takıntılı davransa da birbirleri için mükemmel olduklarını her zaman bilirler.

Yay-Aslan

İkisinin de istediği yeni tecrübeler edinmek, denenmemişi denemektir. İkisinin de amacı hayatı dolu dolu yaşamak ve partnerinin de onu heyecanlandıracak biri olmasıdır. İkisi de dışa dönük, heyecan arayan ve sağlam duruşlu insanlar olurlar. Birlikteliklerinde o kadar sosyal bir çift olurlar ki etraflarında sürekli bir şeyler yapmak, eğlenmek, yemek yemek, gezmek isteyen çok fazla insan vardır. Bu kadar sosyal olmalarının yanı sıra baş başayken derin sohbetler etmeyi fikirlerini paylaşmayı severler. Yay burcu genellikle hayatı fazla sorgulayıp “Neden buradayız?”, “Ne olacağız?” gibi sorular sorsa da aslan bu konuları fazla sorgulamaz. Sadece bu konular üzerine yayla yaptığı sohbetlerden zevk alır ve bu sohbetlerin kendine bir şeyler kattığını düşünür. Aralarında çıkabilecek tek sorun ise yay burcu çok açık sözlü iken aslanın sürekli övgü ve iltifat beklemesi olabilir. Ama birbirlerini o kadar iyi tanırlar ki, ilişkilerinde bu küçücük bir sorundur ve halledilmesi çok kolaydır.

Oğlak-Koç

Oldukça farklı iki burç gibi görünseler de oğlak ve koçlar aslında bir çok noktada birleşirler. İkisi de başarılı olmayı ve çalışmayı sever. Bu başarma güdüsü aşk hayatlarında da etkili olur ve birbirlerini gerçekten seviyorlarsa ilişkiyi devam ettirmek için her şeyi yaparlar. İkisi de korumacı, destekçi, yardımsever ve birbirlerine cesaret veren insanlardır.

Kova-İkizler

İkisi de kıskanç ve çabuk kırılan insanlar olmadığı için kova-ikizler uyumu mükemmeldir. İkisi de özgür ruhludur bu yüzden birbirlerini kısıtlamazlar. İkisi de yeni insanlarla tanışmayı ve farklı ortamlara girmeyi severler ve kolayca uyum sağlarlar. Aslında ikisi de birbirinin bu kolay uyum sağlama, sosyal ve konuşkan olma özelliklerinden etkilenir. İkizler burcunun fikirleri sürekli değişse de kova tüm bu değişimlere uyum sağlayabilir.

Balık-Akrep

Balığın en çok ihtiyaç duyduğu şey sevgi ve güven duygusudur ve ona istediklerini verebilecek en iyi burç kesinlikle akreplerdir. Akrepler içine kapanık olasalar da bu balık burcu için önemli değildir çünkü balık burçları da hayatı sorgulamayı ve derin düşüncelere dalmayı sever. Bu anlamda birbirlerini tamamlarlar. Akrep burcu çok fazla içine kapandığı zamanlarda paranoyak olabilir ama balık burcu bu durumu bildiğinden onu rahatlatmayı başaracaktır