Forum Düzeni
Bilgisayar - Donanım
Bilgisayar, yazılım ve donanım forumları.
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 43
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Standart Diyez İşareti Nasıl Kullanılır?

18 Aralık 2017
# 1
Telefonların tuş takımları üzerinde yer alan ve benzerliği sebebiyle çoğu kez birbirine karıştırılan sayı işareti ile müzikteki diyez işareti arasında küçük farklılıklar söz konusudur. İki işaret arasındaki en belirleyici fark; diyez işaretinin yatay doğrultuda uzanan çizgileri hafif bir eğilime sahipken, sayı işaretinde yatay doğrultuda uzanan çizgilerde ise eğim bulunmaz. Ayrıca diyez işaretinde birbirine dik uzanan çizgilerde başlangıç noktaları aynı olmamasına rağmen sayı işaretinde başlangıç noktaları aynıdır. Çoğu kez sayı işareti, diğer dillerde karma işareti olarak adlandırılsa da, özellikle Amerikan İngilizcesi’nde sayı işareti yerine, diyez işareti denilir.

Kullanımı genellikle ülkelere göre farklılık gösteren sayı (numara) işareti (#), Unix, Perl gibi çeşitli programlama dilleri dışında son dönemlerde sosyal medyada kullanılır. İlk olarak Chris Messine tarafından konu ve konuşmaları kullanıcılar arasında bir medya ağı oluşturmak amaçlı kullanılmaya 'hashtag' başta twitter olmak üzere zamanla tüm sosyal ağ sitelerinde kullanımı artmıştır.

İşaretin Programcılık Dilinde Kullanımı

HTML, CSS, SVG ve diğer bilgi işlem uygulamalarında onaltılık biçimde belirtilen renk kodlarını tanımlamakta kullanılır.
Unix kodunda, kullanıcı root olarak çalıştığını belirtmek için komut isteminin sonuna yerleştirir.
Perl programlama dilinde bir değiştirici olarak dizideki son öğenin dizin sayısını döndürmek için kullanılır.
İşaretin Web Ortamında Kullanımı

Bir web sayfasında URL veya diğer kaynağın konumunu tanımlayan bir kimliği tanıtmak için kullanılır.
Twitter, İnstagram gibi sosyal ağ sitelerinde bir tema ya da içerik oluşturmak amaçlı kullanılır.
HTML kodunda, bloglarda bir web günlüğü girişinde kalıcı bir bağlantıyı, yorum veya komutları belirtmek için kullanılır.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 8
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Diyez İşareti Nasıl Kullanılır?
26 Temmuz 2019
# 2
Twitter'da olmazsa olmazlardan.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Ev ve Dekorasyon
1
19 Eylül 2019 21:22
Tomris
Ev ve Dekorasyon
1
23 Ağustos 2019 22:35
Tomris
Bilgisayar - Donanım
2
10 Temmuz 2019 00:26
Tomris
iPhone
0
13 Aralık 2017 16:09
Tomris
iPhone
0
13 Aralık 2017 16:08Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.