Forum Düzeni
Bilim ve Teknoloji Haberleri
Internet, bilim, bilişim ve teknoloji dünyasından son haberlerin paylaşılacağı bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Dolunay

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 24 Ocak 2019
Mesajlar: 2.141
Konular: 2073
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 35 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 55 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 104
Verilen Beğeni: 68
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 17
DeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud of

Standart Türkiye'de İnternet Kullanımının Arttığını Gösteren TÜİK Araştırması

27 Ağustos 2019
# 1
TÜİK, Nisan 2018 ile Mayıs 2019 tarihlerini kapsayan yeni bir internet araştırması yayımladı. Yayımlanan araştırmaya göre Türkiye'nin internet kullanımında 5 puanlık bir artış yaşanıyor.
Akıllı telefon, bilgisayar ve tablet sektörünün gelişmesiyle birlikte internet kullanımı da bir hayli artmış durumda. Kullanıcılar, zamanlarının büyük bir bölümünü internet ortamında geçiyorlar ve bu durum her geçen gün biraz daha artıyor. Konuyla ilgili bir araştırma yapan TÜİK, çok dikkat çekici sonuçlara ulaştı.
TÜİK'in yaptığı internet kullanım araştırmasına göre Türkiye, internet kullanım oranını çok ciddi oranlarda artırmış durumda. Erkeklerin yüzde 82.8'i, kadınlarınsa yüzde 68.9'unun internet kullandığını ortaya koyan araştırma, Türk halkının yüzde 75'inin internet kullandığını ortaya çıkardı.TÜİK'in 16-74 yaş aralığındaki bireyleri göz önünde bulundurarak yaptığı araştırmaya göre geçtiğimiz sene yüzde 72.9 oranında internet kullanıyorduk. Bu yılsa oran yüzde 75.3'e ulaşmış durumda.
Araştırmanın dikkat çekici yanlarından bir tanesi, hanelerdeki internet kullanımı. Geçtiğimiz yıl internet erişimi olan hanelerin oranını yüzde 83.8 olarak açıklayan TÜİK, bu yıl bu oranı 5 puan artırdı. Bugün Türkiye'deki evlerde internet kullanımı yüzde 88.3'e ulaşmış durumda. Ayrıca hanelerin yüzde 49.1'i sabit genişbant internet kullanırken, yüzde 86.9'ysa mobil genişbant bağlantıyla internete erişim sağladı.

Araştırma, 16-74 yaş aralığındaki bireylerin kamu kurumlarına ait internet sitelerini de sık sık ziyaret ettiğini ortaya koydu. Buna göre Türk milletinin yüzde 51.2'lik kısmı, E-devlet gibi kurumsal internet sitelerini ziyaret etti. Bu oran geçtiğimiz yıl yüzde 45.6 olarak gerçekleşmişti.
TÜİK'in verilerine göre erkekler kadınlara oranla internet üzerinden daha fazla alışveriş yapıyorlar. Buna göre erkeklerin yüzde 38.3'ü ve kadınlarınsa yüzde 29.9'u internet üzerinden alışveriş yapıyor. Alışveriş sektöründe en çok tercih edilen ürünlerse giyim ve spor malzemeleri. İnternet kullanan bireylerin yüzde 67.2'si bu alanlardaki ürünleri satın alırken bunu yüzde 31.7'yle seyahatle ilgili alışverişler takip etti.
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2018
Mesajlar: 3.103
Konular: 27
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 192 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 53 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 989
Verilen Beğeni: 752
İlişki Durumu: Evli
Burç: Balik
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 11
Dolunay is a jewel in the roughDolunay is a jewel in the roughDolunay is a jewel in the rough
Standart Cevap: Türkiye'de İnternet Kullanımının Arttığını Gösteren TÜİK Araştırması
27 Ağustos 2019
# 2
bide kadınlara laf ederler alışveriş delisi diye pehh
DeepSilence bunu beğendin
Sinirlerimi aldırmadım daha ; sınırlarımı zorlamayın !!!
Üyelik tarihi: 19 Ağustos 2019
Nereden: Andromeda
Mesajlar: 3.061
Konular: 663
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 188 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 63 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1273
Verilen Beğeni: 867
Nereden: Andromeda
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 47
rainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Türkiye'de İnternet Kullanımının Arttığını Gösteren TÜİK Araştırması
27 Ağustos 2019
# 3
Internet kullanimin artmasinin en guzel yani insanlarin baskici ve otoriter rejimin, tek ses olan kara propaganda yayinlarina daha az maruz kalmamasi ve bilgiyi istedigi gibi, ozgurce alabilmesi oldu.

Zaten bu yuzden sosyal medyanin kontrol ve denetimini RTUK'e verdiler ya!!.

Yarin malum kisi cikar; "bakin biz gelmeden internet yoktu, biz geldik her evde internet var; biz yaptik, bizzzzzzz" der ama dunyanin en pahali netinden, kota rezaletinden, kotan bitince netinin kesilmesi gibi dunya uzerindeki en rezil uygulamadan bahsetmez.
"Ne zaman ki en sevdikleriniz yanıltır sizi, ne zaman ki birer birer düşürür herkes maskesini , ne zaman ki yalnızlıktaki o muhteşem gücü keşfedersiniz ,işte o zaman başlarsınız gerçekten yaşamaya." charles bukowski
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Farkedmez
Türkiye'den Haberler
1
15 Temmuz 2019 10:08
Gamer Queen
Bunları Biliyor musunuz?
0
05 Şubat 2019 14:41
Renksiz
Arkeoloji
0
09 Ocak 2019 22:13Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.