Doğal deodorant

Nemli bir hamur kıvamına gelene kadar, kabartma tozunu biraz suyla karıştırın. Bu karışımız vücut kokusunu önlemek için koltuk altlarınıza sürebilirsiniz. Ayrıca küçük lekelerin tedavisinde de kullanabilirsiniz.

Kuru şampuan

Kuru şampuanınız bittiği zaman, kabartma tozunun yerini alabileceğini biliyor muydunuz? Sadece bir tutam kabartma tozunu saçlarınıza serpiştirin ( Bu miktar saçlarınızın ne kadar yağlı olduğuna bağlıdır ) ve tarayıp temizlemeye devam edin.

Parlatıcı şampuan

Saçlarınız için kullandığınız her bakım ürünü saçınızda bir tortu bırakır. Kullandığınız şampuanın içerisine küçük bir miktarda kabartma tozu eklediğinizde, bu tortular gidecek ve saçlarınız her zaman olduğundan daha çok ışıldayacak.

Toksinlerden arınma banyosu

Kabartma tozu ile gerçek manada bir detoks banyosu yapabilirsiniz. Eşit miktarlarda deniz tuzu, yasemin ( veya lavanta ) yağı ve kabartma tozunu küvetinizdeki ılık suyun içerisine katın ve toksinlerinizden arınmanın keyfini sürün.

Diş beyazlatıcı

Bir kaç damla su, 5 damla hidrojen peroksid ve 1 yemek kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı dişlerinize diş fırçası ile sürerek 5-6 dakika kalmasına izin verin. Temiz bir diş fırçası ile dişlerinizi temizleyin ve su ile durulayın. Bu işlemi haftada bir yaparak daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Siyah nokta temizleyici

1 su bardağı damıtılmış su ile, 1 çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Bu karışım çoğu estetisyenin kullandığı siyah nokta temizleme tarifidir. Bu karışımı kaynatılmış bir suya yüzünüzü yaklaştırıp, buharı ile cildinizi yumuşattıktan sonra uygulayarak siyah noktalarınızı ve partikülleri temizleyebilirsiniz.

Üst deri yumuşatıcı

Kabartma tozu ve ılık su ile bir hamur kıvamı oluşturun. Oluşturduğunuz bu karışımı üst deriniz üzerine ovalayarak sürün. Haftada bir bu karışımı uygulayarak üst derinizin nasıl yumuşadığını göreceksiniz.

Ölü deri ve pul sökücü

Kabartma tozu, özü itibarı ile doğal bir ölü deri sökücü vazifesi görür. Bir tutam kabartma tozunu avucunuzda bir miktar su ile ıslatıp güzelce yüzünüze yedirin. Daha sonra ılık suyla güzelce durulayın. Kimyasal içermeyen doğal bir ölü deri temizliği uygulamış olacaksınız.