Forum Düzeni
Bunları Biliyor musunuz?
Pek fazla bilinmeyen bilgileri paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree2Beğeni(ler)
  • 1 Post By Asrevya
  • 1 Post By Qasem

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 13 Temmuz 2018
Mesajlar: 6.474
Konular: 3064
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 260 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 45 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Akrep
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 17
Asrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to behold

Standart Vazoların İçleri Kolayca Nasıl Temizlenir?

18 Aralık 2018
# 1
Taze ve yapay çiçekler, kendiniz ve eviniz için bir dekorasyon unsuru, aynı zamanda zevkinizi evinize yansıtan araçlardan. Ama vazoları temizlemek her zaman kolay olmuyor ve temizlik sırasında hayli zamanınızı alıyor. Özellikle cam vazoların çeşitli kıvrımlarının olması her köşesini temizlemek açısından zorlayıcı. Üstelik cam vazonuz kristal ise bulaşık makinenizde yıkamanız da üreticiler tarafından tavsiye edilmiyor.


Cam vazoları temizlemek için ihtiyacınız olan malzemeler
Bulaşık makinesi tablet deterjan
Ilık su

Temizleme talimatları
Şişenize ılık su ekleyin, bulaşık makinesi tabletini parçalayıp suyun içerisine atın. Temizlediğiniz şişenin boyutuna bağlı olarak, tam bir tabletten daha azına ihtiyacınız olabilir. Tablet çözülmeye başlayacak ve su maviye dönecektir. Temizleyiciyi vazonuza dökün ve 15 dakika bekletin, durulayın. Sonucun mükemmel olduğunu göreceksiniz.

Ağzı dar cam kavanozlar nasıl temizlenir?
Bir diğer önerimiz de nasıl temizleneceğine bir türlü karar verilemeyen ağzı dar kavanozlar için. Şişenin dibine ulaşmak zor olduğundan mutlaka dibinde kir ya da leke kalan ağzı dar kavanozlarınız için doğal malzemeler kullanabilirsiniz.

Sıcak suyun içine yarım dilim limon sıkın ve kavanozu bu suyla doldurun. Bir gece bekleterek durulayın.
Kavanozun yarısına kadar su, bulaşık deterjanı ve bir miktar pirinç doldurun. Kavanozun ağzını kapatın ve hızlıca çalkalayın.

Soda ve sirke de elbette yine etkili temizlik malzemelerinden. Diğer malzemeler gibi su sirke ve su soda ikilisini kavanozun içine doldurun. Çalkalayın ve kirlerden arınışını gözleyin. Bu, özellikle kavanoz dibinde biriken kalıcı görünen yağlar için hayli etkin bir yöntemdir.

milliyetemlak
Qasem bunu beğendin

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 18
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: Vazoların İçleri Kolayca Nasıl Temizlenir?
19 Aralık 2018
# 2
Zaten böyle yapıyoruz, kullanım talimatındada yazıyo
Hatırlatma için teşekkürler

Bilgi - İnanç - Eylem
Asrevya bunu beğendin
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 16:13
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 15:52
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
20 Aralık 2017 18:01
Tomris
Vücut - Cilt Bakımı
0
15 Aralık 2017 15:16
Tomris
Bunları Biliyor musunuz?
0
12 Aralık 2017 15:14Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.