Turkcell iletişim merkezinin en büyük servislerinden biri olan Sarı Kutu servisi sayesinde biriken puanlarımızla birlikte artık Turkcell’in çeşitli paketlerini bu puanlar sayesinde satın alabiliyor ve kullanabiliyoruz. Her ay düzenli olarak sarı kutu puanlarımız Turkcell hesabımıza aktarılır ve bu puanlarımız ile sarı kutu mağazasından hattımıza internet paketi, konuşma paketi ve diğer birçok paketi tanımlayabiliriz. Bugün ise merak edilen ve birçok kişinin işine yaracağını düşündüğüm konulardan olan Turkcell sarı kutu puan transferi nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğim. Sizlerde başka numaralardan sarı kutu puan transferi alarak veya farklı numaralara puanlarınızı göndererek daha büyük Turkcell sarı kutu paketlerine sahip olabilirsiniz.

Turkcell Sarı Kutu Puan Gönderme Nasıl Yapılır?

Turkcell sarı kutu puan transferi yapmak için, farklı numaraya sarı kutu puanını göndermek için ilk etapta telefonunuzdan Turkcell Hesabım uygulamasına giriniz. Turkcell Hesabım uygulaması telefonunuzda yüklü değil ise Google Play’den veya Apple Store mağazalarından mobil cihazlarınıza Turkcell Hesabım uygulamasını ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Sarı kutu puan transferi için hesabım uygulamasını açtıktan sonra Sarı Kutu kısmına dokununuz. Karşınıza; Harca & Geçmiş İşlemler seçenekleri gelecektir, Geçmiş İşlemler işaretine dokununuz.

Buradan karşınıza Puan Transfer Et işaretine dokunarak hangi numaraya Turkcell sarı kutu puanınızı göndermek istiyorsanız o numarayı yazarak puan gönderme işlemini başlatabilirsiniz. Puan göndermek istediğinizi numaranın mutlaka Turkcell’li olması ve ardından sarı kutu puan servisine abone olması gerekmektedir. Turkcell sarı kutu puana kayıt olabilmek için, SARIKUTU yazıp 2200’ye göndermeniz durumunda bu servise ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz. Servis aboneliğiniz devam ettiği sürece her ay otomatik olarak hattınıza sarı kutu puanları birikir. Bu puanları dilerseniz farklı numaralara transfer edebilir dilerseniz de kullanarak paketler alabilirsiniz.


Turkcell Hesabım uygulamasından Sarı Kutu kısmına dokunun.

Geçmiş İşlemler menüsüne dokununuz.

Puan Transfer Et işaretine dokunun.

Karşınıza transfer etmek istediğiniz numara ve istediğiniz puanı yazarak buradan transfer işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.