Akıllı saatlerin pahalılığı aklınızı kurcalıyorsa, fiyat/performans ürünü akıllı bileklik Xiaomi Mi Band 4 ile tanışın. Özellikleri, eksileri ve artıkları neler, almalı mısınız?Piyasada 180-200 TL civarlarına bulabileceğiniz Mi Band 4, pahalı rakiplerine göre fiyatıyla cezbedici, daha ucuz modellere göre de Xiaomi garantisi ile çok daha fazla güven veriyor.

Ürünün 0.95 inç AMOLED ekranının dokunmatiği oldukça başarılı ve kullanımı rahat. Ekranın camı ise parmak izi bırakmayan bir kaplamaya sahip.

Ayrıca 50 metreye kadar su geçirmeyen bilekliği yüzerken veya duşta kullanmanızda hiçbir sakınca yok.

Mi Band 4, sporcular için oldukça yararlı özelliklere sahip. Koşu, yüzme ve bisiklet sürme aktivitelerini takip ediyor, size katettiğiniz mesafe ve yaktığınız kalori gibi değerleri gösteriyor.Android veya iPhone telefonların hepsinde bulunan Mi Fit uygulaması ile spor istatistiklerini tutabilirsiniz.

Spotify'ın kontrol edilebilmesi de Mi Band 4'ün en büyük artılarından bir tanesi.

Telefon çağrıları ve istediğiniz bildirimleri de bileklik üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Çağrılar ve bildirimler için titreyerek sizi uyarıyor ve telefon üzerinden bildirim almak istediğiniz uygulamaları, titreşim şeklini seçebiliyorsunuz. Ancak gelen çağrıları yanıtlama imkanınız bulunmuyor, sadece reddedebiliyorsunuz.

Batarya ömrü ise Mi Band 4'ün en büyük artılarından bir tanesi. Bilekliği etkin kullandığınız halde bile bir haftadan uzun süre rahat idare edebiliyor!

Rakibi olan akıllı bilekliklerden ayıran şey, her telefona uyumlu olması, başarılı ara yüzü ve günlerce dayanan şarjı.