Bu güne kadar kimseyi inandıramadım. Ağzımı fırçalamıyorum çünkü yara çıkmasından çok korkuyorum. Çünkü ne zaman ağzımı fırçalasam ertesi gün boğazıma kadar 7-8 yara çıkıyor dayanamıyorum bazı zamanlar macunsuz fırçalıyorum. Dediğin son derece doğru. Bu yaranın tedavisi sizsiniz. sizi neyin tetiklediğini tespit edin.

Bende bazı şeyler kesin olarak bir gün sonra ağzıma yara bırakıyor ve aşırı derecede çok oluyor. Bunlar Diş macunu, sarımsaklı yiyecekler, kola, jelibon, şeker (çikolata hariç), sarımsaklı cips bu ürünleri yerken dikkat edin herkeste aynı değildir ama ben bunlardan birisini yediğim günün ertesi günü kesin yara çıkıyor ağzımda. size zararlı gelen şeylerden uzak durun. Tedavisine gelince Kenokart diye bir merhem var dudak kısımlarına sürebilirsiniz ama benim gibi boğazınızda da çıkıyorsa bu ilacı boğaza süremeyeceğiniz için fıs bir ilaç oluyor.

Yeşil renkli tantum sprey kullandım o an uyuşturuyor ama geçirme yeteneği pek yok. Bulabilirseniz oralmedic diye bir ilaç var onun üstüne ilaç tanımam. Yaralar iyileşmez ise ilacı yanlış kullanmışsınızdır diyor. Olurmu öyle şey dedim sonra kendimden utandım. Çünkü kullanım talimatlarına bire bir uyunca gerçektende yaralar iyileşti. İlaç kutusunda 8 tane kulak çöpü var ama çöp kısmında bir sıvı var asit ve yakıcı bir şey. Çöpün ucunu kırınca uçtaki pamuğa sıvısı akıyor yaraya basıyorsunuz. 5 SANİYE sonra yaradan eser yok parmağınızla sonuna kadar yaraya basın hissetmezsiniz. İlacı bulmak biraz sıkıntı her eczanede yok çünkü ben zor buluyorum bir ara yasaklandı dediler ama yinede çok arayınca bulunuyor herkese acil şifalar.