Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By rainbow6

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 14 Ocak 2019
Nereden: .
Mesajlar: 17.206
Konular: 13075
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 296 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 29 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 945
Verilen Beğeni: 20
Nereden: .
Rep Gücü: 26
Neoma is a name known to allNeoma is a name known to allNeoma is a name known to allNeoma is a name known to allNeoma is a name known to allNeoma is a name known to all

Standart Fabrika

21 Eylül 2019
# 1
Önceden hazırlanmış ham maddeleri, pazara sürülebilecek işlenmiş ürünlere dönüştürebilen sanayi kuruluşu. Günümüzde gittikçe devleşen sanayinin en önemli ögelerinden biridir. İki yüz yıl önce evlerde ve küçük atölyelerde yapılan pek çok araç-gereç, kentlerin büyümesi, hızlı nüfus artışı nedeniyle; hızlı üretim yapan büyük atölyelerin ve fabrikaların kurulmasını gerektirdi. Kuşkusuz fabrikaların ortaya çıkışında, gelişen bilim ve teknolojinin de çok büyük bir katkısı oldu. Buna koşut olarak, alternatif enerji kaynakları ve eldeki enerjinin en verimli biçimde kullanılması da son derece önemliydi. Önceleri insan, hayvan ya da su gücüyle çalışan makinelerde, gelişen teknolojiyle birlikte buhar gücü ve elektrik enerjisi kullanılmaya başlandı. Bu sayede seri ve son derece hızlı üretim yapabilen fabrikalar gelişmeye başladı. Ulaştırma teknolojisi ve ulaşım araçlarındaki paralel gelişmelerse fabrikalarda üretilenlerin, iç ve dış pazarlara çok daha kolay ve ucuz ulaşmasını sağladı. Bu da fabrikaların gelişimini hızlandırdı. Günümüzde bilgisayar destekli robot teknolojilerinin kullanıldığı dev fabrikalarda, ürün türüne göre çok yüksek sayılarda ürün işlenebilmektedir
Üyelik tarihi: 19 Ağustos 2019
Nereden: Andromeda
Mesajlar: 3.061
Konular: 663
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 188 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 63 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1273
Verilen Beğeni: 867
Nereden: Andromeda
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 46
rainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Fabrika
21 Eylül 2019
# 2
Türkiye de yerini AVM'lerin aldığı yapıdır maalesef ki.

Cehape zamanında 50'den fazla fabrika kurulmuşken, son 17 senede alayı satıldı ve 500'ya yakın AVM kuruldu. Yazık cidden.

Ayrıca ülkemizde sadece Muharrem İnce'nin dile getirdiği, Endüstri 4,0 ile, yakında bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz, insan olmayan, sadece robotlar ile tesis edilen fabrikalar görmemiz çok yakın.

Hatta bir çok ülkede başladı bu süreç. Biz de ise üzerinde kiralık levhası asılı AVM'ler var .

Neoma bunu beğendin
"Ne zaman ki en sevdikleriniz yanıltır sizi, ne zaman ki birer birer düşürür herkes maskesini , ne zaman ki yalnızlıktaki o muhteşem gücü keşfedersiniz ,işte o zaman başlarsınız gerçekten yaşamaya." charles bukowski
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
HaDeS
Müzik Dünyası
2
02 Ekim 2019 00:30
Neoma
Rüya Tabirleri
0
03 Ağustos 2019 14:55
Serkan
Türkiye'den Haberler
0
24 Eylül 2018 12:22Sağlıklı Yaşam Rehberi - Görev Yap Para Kazan
Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.