Erkeklerin dolaplarında mutlaka ama mutlaka bulundurması gereken bazı eşyalar yer almaktadır. Özellikle erkeklerin fikir sahibi olması gereken bu eşyaları özenle seçtik ve liste olarak bir araya getirdik. İşte, erkek dolabında bulunması gereken eşyalar...

Erkekler genelde düzenli yaşamaya alışık olmayan bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedir. Bu durum elbette ki tüm erkekler için geçerli değildir. Kimi erkekler vardı ki, kadınlardan çok daha titiz ve derli toplu yaşamaktadırlar. Ama her ne olursa olsun herhalde bir kadın dolabında olması gereken malzeme sayısı, erkeklerin dolabında olmayacaktır. Belki de vardır ama bu bilinmez.

Peki, erkeklerin dolabında olması gereken 10 eşya neler olabilir? Sizler için hazırladığımız erkeklerin dolabında bulunması gereken bu eşya listesi, giyim tarzına göre değişkenlik göstermektedir. İşte erkek dolabında olması zaruri olan şeyler:

1. Deodorant ya da Parfüm​

Dağınık olsun olmasın mutlaka her erkeğin dolabında bulunması gereken en önemli eşya deodorant ve parfüm ve diğer bakım ürünleridir. Çünkü insanın alımlı yapan şeylerden biri de yaydığı güzel kokudur.

2. Beyaz Renkli Gömlek


Her ortamda giyilebilen fakat özellikle düğün ve iş görüşmelerinin vazgeçilmez kıyafetidir. Adeta beyaz gömlek olmadan o işe alınmayacak ya da o düğün salonuna giremeyecek gibi düşünerek mutlaka bulundurmanız gereken eşyalardan biridir.

3. Farklı Renklerdeki Gömlekler


Yine her ortamda giyilebilen renkli gömleğin dolapta bulunmasında yarar vardır.

4. Takım Elbise


Gireceğiniz ciddi bir ortamda daha resmi olmak için en gerekli kıyafettir ve tüm toplantı çeşitlerinde giyilebilir. Bunun yanı sıra farklı spor ceketler de bulundurmanız da fayda var. Çünkü her ortama takım elbise ya da sade bir ceketle girmek abes olur.
Aynı zamanda takım elbise giyimi hakkında bazı evrensel kurallar da yer almaktadır.

5. Kot Pantolon

Aslında bunu söylemeye gerek olmayacak kadar önemli bir eşyadır. Çünkü erkeklerin neredeyse %90 kadarı kot pantolonu çok sık giymektedir. Ancak farklı renk ve modellerinin olması da seçenek olması açısından iyidir.

6. Eşofman Takımı

Spor ve yürüyüş esnasında ya da daha rahat olmak için bulundurmanız gereken bir kıyafettir. Her zaman da aynı eşofmanı kullanmayın. Ekstra olarak dolapta bir tane daha bulundurun.

7. Ayakkabı

Erkeğin en dikkat çekici noktalarından biri olan ayakkabı mutlaka olmalıdır fakat tek bir tip ya da model olmaması tavsiyemizdir. Çünkü spor için ayrı, resmi kıyafet için ayrı, yürüyüş için ayrı çeşitlerin olması gerekmektedir. Bu arada bu ayakkabıları dolabın üstünde tutmaya özen gösterin ki elbiseleriniz kauçuk kokmasın.

8. Saat

Belki her erkek sevmez saati fakat her ihtimale karşı dolabınızda illa ki bir tane bulundurmanız yararınıza olacaktır. Örneğin, resmi bir toplantıda giyeceğiniz takım elbise ile oldukça uyumlu görünür. Ya da giyeceğini spor kıyafetlerle birlikte kombin olur.

9. Güneş Gözlüğü


Burada da saat için geçerli olan özellikler geçerlidir. Yani mutlaka bulundurun. Havanıza hava katan en ideal eşyalardandır. Ayrıca sağlık açısından da oldukça fayda sağlayan eşyalardan biridir.

10. İç Çamaşırı


Belki de dolabınızda en fazla sayıda bulundurulması gereken eşyalardan bir tanesidir. Ayrıca günlük olarak değiştirmenizin sağlığınıza da çok fazla katkısı bulunmaktadır.
-Alinti-