Forum Düzeni
Ev ve Dekorasyon
Evim evim, güzel evim diyenler için..
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 31 Aralık 2018
Mesajlar: 23.987
Konular: 4132
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 549 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 84 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 21
Verilen Beğeni: 509
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 129
İlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond repute

Standart Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

31 Aralık 2018
# 1


İç mekanlarda fonksiyonel alanlar kadar kullanılmayan alanlar da bulunur. Boş duvarlar bu alanlara en iyi örnektir. Bu duvarları değerlendirerek hem ihtiyaç alanı yaratmak hem de iç mekanlara hoş bir tasarım katmak mümkündür.

Boş Duvarlar Nasıl Dekore Edilir?

İç mekanlardaki boş duvarları değerlendirmenin en etkili yolu bu alanlara süslemeler eklemektir. Akla gelen en şık ayrıntı dekoratif aynalardır. Esiden kare, daire ya da dikdörtgen olarak alternatif sunabilen dekoratif aynaların günümüzde birçok alternatifi bulunmaktadır. Sadece geometrik şekil olarak değil insan ya da hayvan figürleri, sokak lambaları gibi akla gelen her türlü şekille dekoratif ayna bulmak mümkündür. Eğer boş duvar evin geniş bir bölümündeyse aynalarla konsept oluşturulabilir. Büyük bir duvar bank, sokak lambası ve kuru yaprak konseptli aynalarla hazırlanabilir. Eğer sade ayna kullanılmak istenirse aynaların arasına bir-iki tane resim çerçevesi yerleştirilebilir.

Boş duvarlar dekore edilirken koridor gibi daha dar ve küçük alanlar değerlendirilecekse o zaman da tablolar iyi birer alternatif olabilir. Tablo seçerken evin genel dekorasyon özelliği göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin klasik ağırlıklı döşenmiş bir evde boş duvar dekorasyonunun sürrealist tablo çalışmalarından oluşmaması gerekir. Seçilecek tablolar daha çok yaldız çerçeveli pastoral temalı resimler ya da nesne resimleri olabilir. Eğer evin genelinde modern bir tarz varsa o zaman kanvas tarzı tablolar iyi birer kurtarıcı olabilir.

Son dönemin sık kullanılan boş duvar dekorasyon ürünü renkli ya da beyaz tasarlanmış çerçevelerdir. Soy ağacı şeklinde düzenlenmiş kocaman çerçeve ağaçları büyük duvarları kaplayacak şekilde düşünülmüştür. Hem güzel bir fotoğraf sunum ortamı hem de ev dekorasyonu olarak oldukça işlevseldir. İstenirse soy ağacı gibi bir bütün olarak değil de çerçevelerin dağınık olarak yerleştirildiği duvar dekorasyonu da tercih edilebilir. Bütün duvarı kaplayacak şekilde simetrik ya da asimetrik yerleştirilmiş çerçeveler belirli aralıklarla içindeki fotoğrafları değiştirmek yoluyla güncellenebilir.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 8
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
31 Temmuz 2019
# 2
En güzeli duvara çiçek aşmak zannımca.
Kıramazsınız!
Zaten üstünden geçtiler kalbimin..
Euneirophrenia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 12 Temmuz 2019
Mesajlar: 2.142
Konular: 20
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 106 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 49 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 70
Verilen Beğeni: 200
İlişki Durumu: KalbiKurumuş
Rep Gücü: 10
Euneirophrenia is a jewel in the roughEuneirophrenia is a jewel in the roughEuneirophrenia is a jewel in the roughEuneirophrenia is a jewel in the rough
Standart Cevap: Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
31 Temmuz 2019
# 3
Benim gibi, duvara Cam Karaca, Barış Manço, Nazım Hikmet, Sabahattin Ali posteri asarak.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Ev ve Dekorasyon
1
19 Eylül 2019 21:22
Tomris
Ev ve Dekorasyon
1
19 Eylül 2019 19:47
Asrevya
Ev ve Dekorasyon
0
22 Temmuz 2018 18:52
Tomris
Et - Tavuk - Balık
0
25 Aralık 2017 14:44
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
13 Aralık 2017 15:01Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.