Sehpaların sadece şekilleri değil, işlevleri de değişiyor, gelişiyor, güne ayak uyduruyor.
Çekmeceli, aynalı, tekerlekli, puflu, kapaklı, gazetelikli orta sehpa modelleri, sehpaların kullanım alanlarını genişletiyor ve onları kullandığınız mekanlarda söz sahibi yapıyor.

Orta Sehpa Satın Alırken Bilmeniz Gerekenler;

Sehpalar oturma odaları, salonlar ve hatta çalışma odalarının demirbaşları arasında yer alıyor. Odanız için hangi sehpayı tercih edeceğinizi bilmiyorsanız, mekan ölçülerinizi, ihtiyaçlarınızı, dekorasyon stilinizi dikkate alarak işe başlayabilirsiniz.

Yükseklik: Koltuklarınıza uygun yükseklikte olmasına dikkat edin. Orta sehpalarda genel yükseklik 40-50 cm civarındadır.

Form: Dikdörtgen bir sehpa hemen hemen bütün oturma odaları için uygundur. Yuvarlak sehpa ise odaya yumuşak bir hava verir. Kare sehpa geniş bir yüzey sağlar, ama geniş yer tutar. Salonunuz küçükse kare sehpadan kaçının.

Malzeme:

Meşe, ceviz, kiraz veya çınar, çam ve sedir gibi yumuşak ahşaplara göre daha az çizilir. Lake, sehpaya koruma sağlar ve ömrünü uzatır.

Eğer metal bir sehpa almayı düşünüyorsanız, paslanmaz çelik olanları tercih edin, daha dayanıklı ve uzun ömürlü olurlar. Şeffaf görüntüsü ile cam sehpalar küçük odalar için en doğru seçimdir.


Alıntı