Forum Düzeni
Ev ve Dekorasyon
Evim evim, güzel evim diyenler için..
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Tomris

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 43
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Kalpps Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

12 Ağustos 2019
# 1
Lekeleri çıkarma yöntemleri gibi günlük hayatı kolaylaştıran pratik öğütler içinde mürekkep lekesi nasıl çıkar sorusunun ayrı bir yeri vardır.

Mürekkep lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını birçok kişi merak eder. Çünkü ilk bakışta çıkarması zor, yoğun bir leke olarak insanın canını sıkar.

Oysa leke sökücüleri üzerine döküp biraz bekletmek, sonra yıkayıp durulamak ve leke kayboluncaya kadar buna devam etmek en iyi sonucu verir. Bu yöntem giyecek türü eşyalar için geçerlidir. Örneğin uçları ön ceplere akmış dolma kalemlerin yarattığı tahribat böyle önlenebilir.

Eğer inatçı bir leke ile karşılaşmışsanız bu konuda sütü de deneyebilirsiniz. Giyeceğin lekeli kısmını bir gece sütün içinde bekletin. Ertesi gün eski bir diş fırçası ile fırçalayın ve sonra tümünü normal biçimde makinede yıkayın.

Duvarlardaki Mürekkep Lekeleri Nasıl Çıkar?

Evdeki ufaklıklar hayal güçlerini duvarlar üzerinde deniyor olabilirler. Bu durumda duvardaki çiziklerin üzerine diş macunu sürmek ve sonrasında ıslak bir bez ile silmek yararlı olacaktır. Saç spreylerinin de mürekkep lekelerini çıkarma konusunda işe yaradığı iddia ediliyor.

Halılar da çocukların bu gayretlerinden nasiplerini alabilirler. Halıdaki mürekkep lekelerini çıkarma nispeten kolaydır ve çözümü de sirkedir. Beyaz sirkeyi lekenin üzerine dökün ve sonrasında nemli bir bez ile ovalayın. Beyaz renkli tahta kapılar üzerindeki kalem lekeleri de bir miktar karbonat ve bir miktar diş macunu karışımıyla kapıyı silerek yok edilebiliyor.

Çocukların hayal gücü güzeldir ama kağıt üzerinde geliştirmeleri daha uygundur. Bunu önleyemediğinizde duvarı boyayarak lekeleri silebilirsiniz. Leke çıkarıcılar her ne kadar çok iddialı olsa da mürekkep lekesini çıkarma konusunda pek de başarılı olmuyor.

Kıyafetlerdeki Lekeler Çıkmayabilir

Kıyafetlerdeki lekelerin çıkmaması kuvvetle muhtemeldir. Çünkü genelde bu lekeler çıkmaz ve sorun yaşanmasına neden olur. Kıyafetlerden ya da masa örtüsünden çıkmayan mürekkep lekelerinin yerine yama yaparak ya da farlı bir ürün kullanarak leke görünümünün kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Kıyafetlerdeki lekelerin bir diğer çözümü de lekeli kısmı mümkün olursa kesmektir. Ama kesemiyorsanız şekilli yamalar kullanarak lekeyi ortadan kaldırın.
Qasem bunu beğendin

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 18
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
13 Ağustos 2019
# 2
Diş macunu bu anlamda en iyi yardımcıdır.
Özellikle en inatçı lekeleri çıkaracak diş macunu genelde iğdeden elde edilmiş bitkisel kaynaklı macundur...
Üyelik tarihi: 29 Ocak 2020
Mesajlar: 21.125
Konular: 7356
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 627 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 37 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 5
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu:
Burç: Balik
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 67
Zeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond reputeZeze has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
16 Mayıs 2020
# 3
Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Deri eşya üzerinde:
Biraz limon suyuyla lekeyi fırçalayın. Kağıt üzerinde: Lekeli kağıdın altına kurutma kağıdı koyun. Lekenin üzerine birkaç damla oksijenli su sıkın. Sonra kuru bir pamuk parçasıyla kurutun.

Kumaş üzerinde:
Dayanıklı bir kumaşsa: Biraz limon suyu ve ılık sütle silin. Durulanınca leke yok olacaktır.
Nazik bir kumaşsa: Leke kuruyunca, üzerine talk pudrası dökün. Kaybolana kadar fırçalayın.
Beyaz çamaşırda: Hemen lekenin üzerine sulandırılmış hardalı yayın. Yarım saat kadar bekleyip, süngerle lekeli yeri yıkayın.

Mobilya üzerinde:
Eğer leke tazeyse içine çiğ süt veya limon suyu ilave ettiğiniz sıcak su yeterli olacaktır.
Leke eskiyse zımpara kağıdı ile kazıyın. Muntazam daireler çizerek mantar tıpayla parlatın.
Yüreğinizi güzelleştirin. Çünkü bir ömür sizinle...

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Kadınca Genel
1
13 Ağustos 2019 07:23
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
13 Ocak 2018 00:34
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
20 Aralık 2017 18:03
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
20 Aralık 2017 18:00
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
20 Aralık 2017 17:59Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.