Forum Düzeni
Ev ve Dekorasyon
Evim evim, güzel evim diyenler için..
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Gece

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 25 Temmuz 2019
Mesajlar: 2.418
Konular: 382
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 189 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 58 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 360
Verilen Beğeni: 0
Burç: Akrep
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 14
Gece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to all

Standart Ayçiçeğinden Mumluk Nasıl Yapılır?

19 Ağustos 2019
# 1
Mumlar ev dekorasyonunda en fazla kullandığımız öğelerin başında yer alıyor. Öyle ki bazı salonları tek başlarına süsleyen unsur mumlar oluyor. Kokulu, şekilli ya da farklı özellikleriyle hayatımıza romantik bir dokunuş katan bu güzel şeyleri de haliyle kullanabileceğimiz en estetik şekilde kullanmak istiyoruz. Haliyle diğer eşyalar ile olan uyumu da bir o kadar önem taşıyor.

İlk Yöntem: Ayçiçeğinde Saksıda Mumluk


Malzemeler
-Akrilik Boya (Tercihen Kahverengi)
-Küçük Boya Fırçası
-Led Mum
-Ayçiçeği
-Kağıt

Adım 1: Kağıtların Kullanımı

İlk olarak mumun yüzeyini kullanmadığını kağıtlar ile tamamen kaplayın. Bu işlem için evdeki kullanmadığınız kağıtları tercih edebileceğiniz gibi biraz daha kalın yapıdaki mukavva kağıtlarına da yönelebilirsiniz. Bu noktada tercih size kalmış durumda ancak bizim tavsiyemiz evdeki kullanılmayan kağıtlardan yana olacak.

Adım 2: Boyama

Kağıt ile kapladığınız yüzeyi iki kat olmak üzere arkrilik boya ile boyayın. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken nokta boyanın mumun ucuna değmemesi olacak. Aksi takdirde görüntüde bozulmalara meydana gelebilir. Boyayı bitirdikten sonra ise bir sonraki aşama için kuruyana kadar beklemeniz gerekiyor.

Adım 3: Renk Uyumunu Yakalayın


Ayçiçeği ile tam anlamıyla uyum sağlaması için kuruduktan sonra bir kat daha akrilik boya sürmenizde fayda var. Böylece renk uyumu tam anlamıyla sağlanmış olacak ve şık bir doku elde etmiş olacaksınız.

Adım 4: Saksıların Kullanımı

Ayçiçekleri genellikle evdeki saksı bitkileri olarak tercih ediliyor. Mumluk olarak kullanmak için ise istediğiniz boyuttaki bir saksının ortasına muma özel bir yer açıp onu oraya yerleştirmeniz yeterli olacak.
Melisa bunu beğendin
Üyelik tarihi: 25 Temmuz 2019
Mesajlar: 2.418
Konular: 382
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 189 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 58 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 360
Verilen Beğeni: 0
Burç: Akrep
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 14
Gece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to all
Standart Cevap: Ayçiçeğinden Mumluk Nasıl Yapılır?
19 Ağustos 2019
# 2
İkinci Yöntem: Ayçiçeğinin Ortasından Mumluk Nasıl Yapılır?Malzemeler:
-Ufak Mumluk
-Ayçiçeği
-Çiçek Makası

Adım 1: Ayçiçeğinin Hazırlanması


Öncelikle bir düz bir yüzeye rahatça oturtabilmeniz için çiçeğin sapını makas yardımıyla düz bir şekilde kesin. Ardından da ayçiçeğini düz bir yüzeye yerleştirin.


Adım 2: Mumu Yerleştireceğiniz Alanı Hazırlayın


Mumun, ayçiçeği üzerindeki alanının hazırlamak için paketten çıkan teneke mumluğunu kullanabilirsiniz. Yeri hazırlamak için ise teneke mumluğun belirlediğiniz alana üzerine koyup yavaşça bastırmanız yeterli. Fakat bu işlemi çiçeklerin seviyesine kadar yapmanız gerekiyor.


Adım 3: Ayçiçeğinin Ortasını Uygun Hale Getirin

Teneke mumluk ile bastırdığınız alanı ayçiçeğinden çıkarmak için bir bıçak ya da kaşık kullanabilirsiniz. Mumun boyutuna uygun olarak çiçeğin ortası temizlendikten sonra geriye tek bir işlem kalıyor. O da mumun yerleştirilmesi. Oluşturduğunuz açığa mumu koyarak, herkesin beğenisini kazanacak olan mumluk yapımı işte bu kadar kolay.

Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Tatlılar
1
16 Ağustos 2019 20:12
Tomris
Tatlılar
0
16 Ağustos 2019 18:26
Mango
Estetik ve Estetik Cerrahi
5
16 Ağustos 2019 15:10
Tomris
Kokteyl - Meşrubat
1
15 Ağustos 2019 18:58
Neoma
Kulak Burun Boğaz
0
22 Ocak 2019 12:15Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.