Forum Düzeni
Ev ve Dekorasyon
Evim evim, güzel evim diyenler için..
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 43
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Standart Evde Yer Tasarrufu İçin Öneriler

27 Ağustos 2019
# 1
Yazlıklar, kışlıklar, eskiler, hatırası olanlar, atmaya kıyılamayanlar, lazım olurlar! derken her evde fark etmeden birçok eşya birikir. Bu eşyaların dikkatli ve düzenli depolanmaları da zor bir iştir.

Evde yer tasarrufu için öneriler;

Öncelikle evde kullanılmayan eşyaların belirlenmesi ve ayıklanması gerekir. Duygusal davranarak evde tutulan fazla eşyalar yer kaplamaktan başka bir işe yaramayacaktır. Kolları sıvayıp evinizi sadeleştirmekten korkmayın, göreceksiniz hem daha ferah hem daha kullanışlı olacak.

Hem eşyaların düzenlenmesi hem de depolanması için en önemli adım mobilya seçimidir. Eğer evde önemli bir yer tasarrufu ihtiyacı varsa katlanır mobilyalar, iç içe geçen sehpa ve sandalyeler iyi bir fikir olabilir.

Depolama için kiler ya da bir odası olan evlere artık pek sık karşılaşılmadığından genellikle bu iş için mobilyalar kullanılır. Eşya depolamak için gereken geniş alanlar için büyük dolaplar kullanmaktansa daha pratik çözümler uygulanabilir.

Örneğin gömme dolaplar ile önemli ölçüde yer tasarrufu sağlanabilir. Büyük miktarda eşyayı gömme dolaplar sayesinde ortadan kaldırabilir, bir dahaki kullanımınıza kadar varlığını bile unutabilirsiniz.

Yatak bazaları da yine fazladan yer kaplayan bir mobilya olmadan birçok eşyanın depolanabileceği alanlardır. Özellikle yastık, yorgan gibi çok yer kaplayan ama bir o kadar da gerekli olan eşyalar için bazalar hayli kullanışlıdır.

Merdiven altları, sandıklar da eşya depolamak için uygun alanlardır.

Eğer evde gömme dolap kullanamıyor ya da fazla eşyaları nereye koyacağınızı bilemiyorsanız, başka dolaplara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda tavana kadar olan dolaplar kullanılmayan yerleri depolamaya ayırmanıza yardım edecektir. Dikey depolamayı evin her yerinde kullanabilirsiniz; duvarların üst kısımlarında bulunan raf sistemleri, askılar, masaların altında kullanılmayan alanlar bu iş için idealdir.

Özellikle mutfaklarda ölü alan olarak tabir edilen köşelerin değerlendirilmesi, doğru ve verimli kullanılabilmeleri için birçok tasarım mevcut. Mutfağınızın ölçüsüne ve kullanılabilecek alanlara göre yapılacak özel bir tasarımla tahmininizden çok daha fazlasını depolamanız mümkün olacaktır.

Evinizin diğer alanlarında yer tasarrufu için çok amaçlı mobilyalar kullanmak da kolaylık sağlayacaktır. Kitaplığınız aynı zamanda TV sehpası olabilir. Böylece iki ayrı mobilya yerine bir tanesi daha az yer kaplayacaktır.

Büyük eşyaların yanında, daha küçük ama çok dağınık olduklarından yine de çok yer kaplayan eşyalar da önemli bir sorun olabilirler. Ama neyse ki bu eşyaları depolamanın daha estetik, eğlenceli yolları vardır. Evdeki çekmeceleri, küçük rafları kullanabileceğiniz gibi dekoratif kutular, renkli sepetler de küçük eşyaların toplanmasında yararlı ve kullanışlıdırlar. Koltukların kenarlarına asılan kumaş kumanda cepleri gibi küçük ve akılcı çözümlerle evinizi hem ferah hem de şık döşeyebilir, keyifle oturabilirsiniz.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 19 Ağustos 2019
Nereden: Andromeda
Mesajlar: 3.061
Konular: 663
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 188 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 63 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1273
Verilen Beğeni: 867
Nereden: Andromeda
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 47
rainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Evde Yer Tasarrufu İçin Öneriler
27 Ağustos 2019
# 2
Ülkemizin en büyük kanayan yarası bence. Eve hunharca eşya alınır. Yer gök eşya olur. Niye böyle bir kültür, refleks var, merak ediyorum.

O ev illa dolu görünecek yani .
"Ne zaman ki en sevdikleriniz yanıltır sizi, ne zaman ki birer birer düşürür herkes maskesini , ne zaman ki yalnızlıktaki o muhteşem gücü keşfedersiniz ,işte o zaman başlarsınız gerçekten yaşamaya." charles bukowski
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Neoma
Erkekçe Genel
0
01 Ağustos 2019 09:50
Mango
Stil - Bakım
0
16 Ocak 2019 16:48
Asrevya
Kilo Vermek İstiyorum
1
12 Ağustos 2018 03:15
Tomris
Vücut - Cilt Bakımı
0
02 Ocak 2018 01:47Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.