Forum Düzeni
Ev ve Dekorasyon
Evim evim, güzel evim diyenler için..
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 43
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Standart Eski Sandalye Nasıl Boyanır?

04 Eylül 2019
# 1
Eskimiş ahşap sandalyelerden kurtulmak yerine boyayarak yeni yüz kazandırma yoludur eski sandalye boyama. Bazen eskilerden kalma modeli güzel lakin eskimiş bir sandalye elimize geçmektedir. Yahut kullanılan sandalye eskimiştir, boyayarak yenilemek isteriz. Ayrıca hala eskitilmiş görüntüsünü bozmadan da boyayabilirsiniz. Bu işlemler sanıldığı kadar zor değildir. Yalnızca sabır ve el becerisi gerektiren bir durumdur. Peki eski sandalye nasıl boyanır?
Yapılışı

Bu işlemin sonrasında sandalyeyi boyamaya hazırlayın. Üstünde eski vida, çivi, raptiye vb. nesneler var ise bunları tek tek sökün.
Sonrasında bu nesneleri çıkardıktan sonra yüzeyde hasarlar kalacaktır. Veyahut zaman geçtikçe oluşan tahta kurdunun yaptığı delikler olabilir. Bu safhada bunlardan kurtulmalısınız. Ahşap dolgusu ile duvarda açılan bir deliği alçı ile kapatır gibi kapatın. Hasarsız yüzeylere asla uygulamayın.
Boyama işlemi için ilk önce işlem yapılacak mekan hazırlanmalıdır. Bunu yapmak için bahçede dahi yapıyorsanız çalışma alanını büyük naylonlarla kaplamanızda yarar vardır. Temizliği dert etmeden pratik olarak çalışabilirsiniz. Bunu yapmak için nalburlarda metre ile satılan büyük naylonlardan alabilirsiniz.
Not: Eğer dolgu fazla gelip taştı ise spatula ile kazıyın.
Malzemeler

Spatula
Fırça
Astar boyası (isteğe bağlı)
Eldiven
Yağlı boya
Evde boyanacak ise büyük bir naylon


Zımpara
Dolgu yapılacak yerler var ise ahşap dolgusu
Zımparalama işleminin ardından sandalye üstünde vernik, cila, boya parçaları kalmış olabilir. Nemli bez ile bunlardan kurtulun.
Bütün bu işlemlerden sonra sıra astar çekme işlemine gelmiştir. Astar atmayabilirsiniz. Lakin pürüzsüz ve sürdüğünüz boyanın uzun süreler gitmesini istiyor iseniz astar atmanızda yarar vardır. Bir fırça vasıtasıyla bütün sandalyeye astarı atın. Ve bir zaman dinlenmeye bırakın.
Astar mobilyaya oturduktan sonra sıra boyama işlemine gelmiştir. Seçtiğiniz renk yağlı boyayı astar attığınız gibi fırça ile boyayın. Kuruduktan sonra sandalye yeni yüzüyle kullanıma hazırdır.
Bu işlemlerden sonra el zımparası ile sandalyenin tamamını zımparalayın. Eski sandalye boyama işlemindeki en ehemmiyetli noktadır. Uzun sürebilir. Ama sabır ve özenle bu işlem gerçekleştirilmelidir. Zımparalama, daha önceleri ahşabı korumak için atılmış cila ve vernikten kurtarıp boyama işlemi için pürüzsüz bir ortam oluşturulmasını sağlayacaktır. Sandalye köşeleri zorlayabilir. Uzun uzun ısrarla zımparalamaya devam edin.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 7
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Eski Sandalye Nasıl Boyanır?
04 Eylül 2019
# 2
Yağlı boya
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
04 Eylül 2019 00:15
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
04 Eylül 2019 00:14
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
02 Eylül 2019 15:12
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
29 Ağustos 2019 01:46
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
29 Ağustos 2019 01:45Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.