Kabarcık ve Kırışıklıklar
Kırışıkların yoğunlaştığı ve duvar kağıdının zerafetini zedelediği durumlarda, tek ihtiyacınız, bir bıçak ve fazladan duvar kağıdı olacaktır. Kabarcık ve kırışıklıkları gidermenin en iyi metodu, sorunlu bölgeyi kesip çıkararak, fazladan duvar kağıdını, sorunlu bölge boyutunca yapıştırmaktır.

Sorunlu bölgenin alanını ölçün. Fazla duvar kağıdından, sorunlu bölgeden daha büyük olacak şekilde, bir parça kesin. Kesme işlemi için, spatula kullanın. Kesme işleminin zor olduğu durumlarda, kazıma yapın.
Duvar kağıdının desenini iyi inceleyin ki, bu desen doğrultusunda doğru alanı kesmiş olun.
Bir miktar duvar kağıdı yapıştırıcısı ile, yeni kestiğiniz parçayı, duvara yapıştırın.
Yamanın kenarlarını iyice bastırın ve bir müddet böyle bekleyin.
Fazladan duvar kağıdının deseni, çıkartılmış parça ile birebir uyuşmuyorsa, boşlukları doldurmak için boyama malzemeleri ve keçeli kalemler kullanabilirsiniz.
Bütük Yırtıklar
Bir çok kişi, duvar kağıtlarını büyük parçalar şeklinde yırtıp, çıkartır ve yenileriyle değiştirirler. Yeni duvar kağıtları mükemmel seçim olabilir, fakat bütçenize zarar verir. Bütçeden kazanabilmek için, duvar kağıdının bir kısmını fotokopileyin ve onarın.

Duvar kağıdından, büyük bir parça çıkarın. Sorunlu bölgeyi desen olarak tamamlayacak ve tamamen kapatacak parçayı seçtiğinizden emin olun.
Şık ve dayanıklı bir kağıdı, fotokopi makinesine yerleştirin.
Çıkartılmış parçayı, fotokopi makinesinden geçirin.
Fotokopisini aldığınız parçayı, duvar kağıdı yapıştırıcısı ile, duvara iyice yapıştırın.
Küçük Yırtıklar
Ufak yırtıkların onarılması, her zaman daha kolaydır.
Bir parça ekstra duvar kağıdı kesin ve yırtık üzerine yapıştırın.
Bu yırtıkları onarmak için diğer yöntemler; renkli fotokopi ile çoğaltılmış duvar kağıdı, internetten bulunmuş desenleri bastırmak olabilir.
Ufak yırtıklarda, duvar kağıdı ile birebir örtüşmeyecek ve canlılık katacak desen seçimlerine yönelebilirsiniz.
Yukarıda bahsedilen ipuçlarıyla, duvar kağıtlarınızı onarmak daha kolay olacaktır.
Evinizin dekorasyonu için duvar kağıtları iyi birer alternatiftir. Birbirinden çeşitli modeller ile evinizde farklı bir hava estirebilirsiniz.