Metalik renkte duvar kâğıtları ile odanıza şıklık katınOdanızın tek bir duvarını öne çıkarmak için altın, gümüş ya da bronz duvar kâğıtlarından faydalanabilirsiniz.

Bakır renginin şıklığını yataklarınıza taşıyın
Bembeyaz bir odayı bakırın güzel ve parlak bir tonuyla aydınlatmaya ne dersiniz. Bakır yatak başlığına eşlik eden şık bakır bir gece lambası ile sade ve şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Altın perdelere ne dersiniz?Biraz Fas stilinin çarpıcı havasından esinlenerek yatağınızın tam üzerindeki pencerede mat altın renkli perdeler kullanabilirsiniz. Böylece yatağınızda daima bir prenses gibi hissedeceksiniz. Mat altın perdelere uyumlu soft renklerde yatak örtüleri ve yastıklar tercih edebilirsiniz.

Pirinç Yatak
Genellikle yazlık bölgelerde ya da kıyı kesimlerde yatak odası dekorasyonlarında pirinç yataklar dikkat çeker. Pirinç yatak sizin tarzınız değilse, yatak odanızın bir başka yerinde pirinç malzeme ile şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Mesela pirinç resim çerçeveleri, perde çubukları ya da ayna çerçevesi…

Gümüş Yatak Başlığı
Gümüş yatak başlığının cazibesini odanızın diğer elementlerine de gümüşü taşıyarak artırabilirsiniz. Gümüş yatak başlığına gümüş lambalar, gri-gümüş duvar kağıdı ekleyerek şık ancak nötr bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Osmanlı ŞıklığıKahverengi, siyah ve mavinin eşsiz birlikteliğine biraz altın veya gümüş serpiştirebilirsiniz. Bu renk kombinasyonunu bir arada kullandığınızda şık ve modern bir görüntü elde edeceksiniz. Ayrıca yatak başlığı kullanmak yerine yatağınızın üst kısmına duvara yapacağınız motiflerle başlık ihtiyacınızı giderebilir, farklı bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Bakır Tavan
Kim demiş tavan illa beyaz olmaz zorunda diye? Bakırın müthiş yansıtıcı yapısıyla farklı, göz alıcı bir oda yaratabilirsiniz.

Gümüş Komodin
Gümüşün zarif yapısını komodine taşıyarak geleneksel şık Fransız stilini odanıza taşıyabilirsiniz.

Metal Ürünlerle Dekorasyon Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Sıcak metallerle (altın, pirinç ve nikel gibi) gümüş ve krom gibi soğuk metalleri birleştirebilirsiniz. Tasarım amacı olduğu sürecek her metal birbiriyle birleştirilebilir. Unutmayın ki kontrast candır! Bununla birlikte benzer tonlarda aynı olmayan birkaç metalik ürününüz varsa yan yana koymamaya özen gösterin. Benzer tonlarda ürünler yan yana geldiğinde kusurlu bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Sıcak ve soğuk metalleri birleştirmenizi tavsiye etsek de seçim yaparken önceliğiniz renk paletiniz olmalıdır. Hoş bir görünüm için beyaz, bej, kahverengi gibi renkleri pirinç, nikel ve bakır gibi sıcak tonlardaki metallerle; mavi, yeşil, gri gibi soğuk tonlardaki renkleri krom ve gümüş gibi soğuk tonlardaki metallerle birleştirmelisiniz.

Nötr bir odayı canlandırmak için metallerden faydalanabilirsiniz. Örneğin; çok fazla gri kullanılan bir odayı canlandırmak ve sıcak bir görünüm elde etmek için gümüş yerine altından faydalanabilirsiniz.
Metalleri kullanırken dokuları yok saymayın. Doku, karışık metallerle bir anda her şeyi farklı kılabilir. Görsel olarak farklı bir atmosfer yaratmak için mat, cilalı ve dövülmüş yüzeyleri birleştirin.
İki metali karıştıracaksanız yoğun bir şekilde kullanmayarak iki metalin birbirleriyle rekabet etmesinin önüne geçin. Aşırı metal kullanımından kaçının.