Nötr Renkler Tercih EdinBelçika stili ev dekorasyonunda genellikle huzur veren ve göz yormayan nötr renkler ağırlıklı olarak kullanılır. Odanızdaki huzuru artırmak için sizi rahatlatan sıcak tonlara yönelin. Ağırlıklı olarak griler ve bejleri kullanmaya özen gösterin. Ahşap ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Doğal Ürünlerinizi TamamlayınBelçika stili dekorasyonda sıklıkla doğal ögelere rastlanır. Seramik ve taşlarla küçük dokunuşlar yapabilirsiniz.

Bolca Işıktan Faydalanın
Doğal ögeler ile nötr renklerin birleşiminde ışık da tercih edilmesi gereken kaçınılmaz bir unsurdur. Bolca ışık gören bir odanızda bu stili tercih etmeniz odanızın tamamlanmasını sağlayacaktır. Odanız, ışık ile birlikte daha soft ve sıcak bir his uyandıracaktır. Bu nedenle bu stilde tasarlayacağınız odanızda büyük pencereler tercih ederek odanın bütünlüğünü sağlayabilirsiniz.

Ketenden vazgeçmeyin
Keten malzeme odadaki soft havaya etki edecek bir başka malzemedir. Diğer malzemeler gibi rahatsız bir görünümden ziyade odanıza doğal ışık sağlayarak ferah görünüme katkıda bulunacaktır. Keteni perdelerinizde tercih edebilirsiniz.

Büyük Antika Mobilyalara Yönelin
Mobilya seçiminiz keten kumaş ile kaplanmış büyük mobilyalardan yana olmalıdır. Antika sandalyeler, mobilyalar eski tarz ile modern görünümü birleştirmede köprü görevi sağlayacaklardır. Örneğin; ahşap hatlar ile parlatılmış metal Belçika stili dekorasyonda mükemmel bir eşleşme sağlar. Eğer çok baskın hatlar varsa yastıklar kullanarak görünümü yumuşatabilirsiniz.

Modern Ögeler Ekleyin
Belçika stili dekorasyonda eski unsurların yanında modern ögelerin de önemi vardır. Çok fazla vintage ürün kullanmaktan kaçının. Çok fazla modern ögeler de eklemeyin. Olabildiğince ikisini dengeleyerek birleştirin. Bu sayede odanın dinamiğini yüksek tutmuş olacaksınız.

Bolca Patina
Patine Belçika stili dekorasyonun önemli parçalarından biridir. Patina, senelerce parlatma ve temizleme işleminin ardından metaller ve ahşap mobilyalar üzerindeki parlaklığın oksidasyon görünümü olarak tanımlanır. Bununla birlikte odanızın görünümü zengin, yıpranmış bir his uyandıran vintage, timeworn unsurları içerecektir. Antika sanat eserleri, doğal, eski ahşaplar bu tarza hitap eden ögelerdir.

Biraz da Aksesuar
Aksesuar her dekorasyonda küçük ama etkili bir dokunuştur. Ancak odanızı aksesuara boğmamanız önemlidir. Aksesuar seçiminde, ahşap kaseler, hasır sepetler gibi doğal ögelere odaklanmaya çalışın. Odanızı mümkün olduğunca basit tutun ve mümkün olduğunca nötr tonlara sadık kalın. Belçika stili dekorasyonda, bir miktar boş alanın olması ferah görünümü destekleyen bir şey olarak görülmelidir. ‘Nordik mutluluk felsefesi’ unsurları ile kaynaşmış İskandinav minimalizmini baz alarak dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.