Sıcak, güzel bir duştan sonra banyodan yükselen buhar, size iyi gelse de banyoda bulunan bazı eşyalara iyi hiç de gelmeyebilir.

Takılar
Banyodaki nemli ortam takıların oksidasyon sürecini hızlandırabilir ve lekelenmesine neden olabilir. Takıların kuru bir ortamda tutulması onları daha uzun süre kullanmanızı sağlar.

Makyaj malzemeleri
Yatak odasında makyaj masası bulunmayan pek çok kişinin makyaj malzemelerini banyoda aynanın yanında tutma alışkanlığı vardır. Toz, krem veya sıvı makyaj malzemeleri, sıcak ve nemli ortamlarda tutulmamalı. Derin banyo temizliğinin kolay yolu

Oje
Ojelerin açıldıktan sonra maalesef ömürleri pek de uzun olmuyor. Hele bir de onları sıcak bir ortamda tutuyorsanız, ömürleri daha da kısa oluyor. Bir-iki kullanımdan sonra birbirinden renkli ojeleri çöpe atmak istemezseniz, buzdolabında saklamanızı tavsiye ederiz.

Parfüm
Aynı şey parfümünüz için de geçerli. Isı ve nem oksidasyon sürecini hızlandırır ve kokunun daha çabuk kaybolmasına neden olur.

Elektronik
Banyo keyfinize keyif katsın diye elektronik bir müzik aletini banyoda bulundurmak isteyenlerden olabilirsiniz. Ancak yüksek nem, banyo için tasarlanmamış olan teknolojiyi hasara karşı savunmasız hale getirir. Banyoda yetiştirebileceğiniz bitkiler

Havlular
Banyodaki nem nedeniyle küf oluşma ihtimali de yüksektir. Banyoda tutulan fazla havluları sık sık yıkamıyor ya da havalandırmıyorsanız, katlanmış bu havlularda küflenme ya da koku oluşabilir. O nedenle kullanılmayan fazla havluları banyo yerine başka bir yere taşımak isteyebilirsiniz.

Kitap – dergi
Banyoda uzun zaman geçirmeyi sevenler, genelde ellerinin altına bir kitap ya da dergi olmasını tercih ederler. Tuvaletinizin yakınında bunları tutmak cazip gelebilir, ancak banyodaki nem onlara zarar verebilir. Banyonuzdaki aynaların buharlaşmaması için

Ekstra tıraş bıçakları
Mevcut tıraş bıçağınızı duşta veya banyo dolaplarında tutabilirsiniz, ancak yedek bıçakları başka bir odada tutabilirsiniz. Duştan gelen buhar ve nem, tıraş bıçaklarının daha kullanmadan paslanmasına neden olur.