1. Banyonuzu Düzenleyin
Banyonuz ne kadar küçük olursa olsun, her yeri kozmetik şişeleriyle doldurmak zorunda değilsiniz. En azından görünürde olmamaları, düzenli bir banyoya sahip olmanız açısından önemli. Aynı zamanda banyonuzun temizliğini de zorlaştıran bu sorundan kurtulmak için düzenleyici sepetler/kutular satın alabilir veya kapı arkası düzenleyiciler kullanabilirsiniz. Özellikle ayaklı lavabolar yerine dolaplı olanları tercih edebilir veya uygun olan yerlere raf veya dolap taktırabilirsiniz.

2. Renk Kullanın
Her zaman temiz ve ferah görünmesi için banyolarda genellikle beyaz veya diğer açık renkler hakimdir. Bu gelenekten kurtulmak sizin elinizde. Eğer geniş bir banyonuz varsa ahşap renklerini kullanabilir veya bir deniz etkisi yaratmak için turkuaz rengine ağırlık verebilirsiniz. El havluları, banyo paspasları ve diş fırçalığınızı da benzer renklerden tercih ederek banyonuzda göz alıcı bir ortam yaratabilirsiniz. Aynı şekilde turuncu gibi canlı renkler de banyolara sıcak ve canlı bir hava katmaktadır.

3. Banyonuzu İyi Aydınlatın
Banyonuzda çok çeşitli aydınlatmalar kullanıyor olabilirsiniz. Ancak banyo aydınlatmanız nasıl olursa olsun, mutlaka dikkat etmeniz gereken nokta ışığın fazla olması. Banyonuzda pencere varsa önünü kapatmamaya ve aydınlatma sisteminin etkili kullanıldığından emin olun. Eğer küçük bir banyonuz varsa tavan aplikleri kullanmak banyonuzu daha ferah gösterecektir. Banyonuzda tamamen farklı bir ortam yaratmak isterseniz klasik banyo aydınlatmaları yerine değişik tasarımlı avizelerden de yararlanabilirsiniz. Etrafa yerleştireceğiniz küçük veya kokulu mumlar da hem banyonuza sıcak bir hava katacak hem de yanmadıkları zaman bile banyonuza her daim hoş bir koku verecek.