Forum Düzeni
ForumDenizi Röportaj
ForumDenizi yönetimi tarafından gerek forum yöneticileriyle, gerekse forumdan üyelerle özgün bir formatta yapılan keyifli söyleşilerin yer aldığı bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi
Absent, Abyss, Arthuil, Arthur, ave maria, chackerkeyf, Cheyenne, Deniz, Dilhun, Dolunay, eFuL!m, erhan1907, Euneirophrenia, Gamer Queen, Gece, HaDeS, HUNTER47, Juliet, Kaf Dağı, Kuzey, Mango, Melisa, Melodram, Onurcan, Painfully

Like Tree57Beğeni(ler)

  • Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
  • 1
  • 2
  • 3
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2018
Nereden: Tel'aran'rhiod
Mesajlar: 6.699
Konular: 883
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 664 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 73 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 2144
Verilen Beğeni: 1250
Nereden: Tel'aran'rhiod
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 47
Farkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond repute

Konub Regex ile Dosta doğru

26 Temmuz 2019
# 1
Rorschach : Merhaba Ongun bey..Nasılsınız afiyetlisinizdir inşallah ?

Regex : Merhaba Oğuz Bey. Teşekkür ederim, iyiyim. Sizi sormalı? Kendimi ulusal bir kanala röportaj veriyormuş gibi hissettim. Kameralar? Hangisine gülümsüyorum? Neyse, bu sorular "neden mizah?" kıvamına varmasın da... ^^

Rorschach : İyiyim bende. Bi de senin için kamera mı alacaktım.

Klasik bir başlangıç mı istersin yoksa modern bi başlangıç mı ? Yoksa şaşırt beni mi ?

Regex : Klavye aldın ya? Kamera da alırdın. D: Hiçbiri. Röportajı yapanın işine karışmıyorum. Akıt, gelsin ^^

Rorschach : Aldım da geç çıktım kaçayım derken unuttum

O zaman klasik sorularla devam edelim. Kimsin nesin necisin hayattaki amacın ne ?

Regex : Boşver ya, zaten USB'si yoktu. Sen tek başına takamazdın onu kesin.

Kimim, neyim, neciyim? V for Vendetta'nın; "Kim olduğun, ne yaptığının yanında önemsizdir." sözüne katılanlardanım. Neci olduğuma değinecek olursam geçtiğimiz yıl itibarıyla zorunlu avukat stajını tamamlamış, Ankara Barosu'na avukat olarak kayıtlı bir bireyim. Halihazırda Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Bilişim Hukuku programında yüksek lisansımı tamamlayarak öğrenim hayatımı sürdürüyorum. Hayattaki amaçlarımdan biri pek tabii ki mesleğimi en iyi şekilde ifa ve icra ederek hayata atılmak, oradan ideallerim doğrultusunda ilerlemek. Ancak avukatlık ruhsatını alan birçok dostum, arkadaşım büyük hayallerle serbest avukatlığa kendi bürosunda başlamayı seçti ve şu an kapatıp gitmiş durumdalar, zarar ettiler. Her işte olduğun gibi, bu işte de ayırt edici olabilmek istiyorsan işinin en iyisi olmalısın. Bu nedenle birkaç yıl bir yerde çalıştıktan sonra hem mesleki tecrübe, hem de müvekkil çevresi edineceğim. Bu sırada diğer bir uzmanlık alanım olan; bilişimde kendimi yetiştirmeye ve geliştirmeye devam edip nihai başlangıcımı yapacağım. Şu an için birkaç kurum ve bankadan haber bekliyorum. Birinin olumluluk olasılığı hayli yüksek.

Ek olarak; freelancer diye adlandırdığımız şekilde -yani ofise bağlı çalışmadan, dışarıdan hizmet verme usulüyle açıklayabilirim bilmeyen arkadaşlarımıza- siber güvenlik ve SEO danışmanlığı gibi işler yapıyorum. Bu yaştan sonra ekonomik bağımlılığı kaldırabilecek birisi değilim. Bu konuda seninle de hemfikiriz zaten, yaşıtlarımın hâlâ baba parasıyla caka satması beni hep oldum olası o kişilere karşı itici düşüncelere sevketmiştir.

Üniversiteyi 1-2 yıl geç bitirmiş birisi olarak az biraz yıl kaybı yaşamış olduğumu düşünsem de şu an her şey olumlu yönde, istediğim gibi gidiyor.

Rorschach : Baba parasıyla yaşayanlara karşı şahsen çok agresifim. Adam 27 yaşında hala sınıfta kala kala okuyor uzatıyor. Sinir olmamak elde değil.

En iyisini yapıyorsun. Mezun olur olma büro açmak zaten insana ne katabilir ki ? Önce tecrübe edinmek, çevre edinmek önemli. Birde bilişimi eklemen çok iyi olmuş. Zaten günümüz teknoloji. Ne gelirse oradan geliyor.

Peki hedefin ne ? Piyasa da pişip büro açmak mı ? Yoksa büyük şirketlere sonra holdinglere geçmek mi ?

Regex : Aynen öyle. Hukuka mektepli olarak girsem de bilişim benim her zaman gönlümde yatandır. O alanda çocukluğumdan beri kendi çabalarımla kendimi geliştirdim. mIRC Scripting betiğiyle kod yazmaya adım attığımda henüz yıl 2005'ti, yaşım 12'ydi. Sonrası web programlama, SEO ve tabii ki hacking (ama ethical ) ile geldi. Her ikisini de koordineli ve orantılı götürebilirsem ne âlâ, bu yüzden zaten yüksek lisans programı olarak Bilişim Hukuku'nu seçtim. Daha üniversiteye başlarken bile uzmanlaşmak istediğim alan hedefim Bilişim Hukuku'ydu.

Bu soruna yanıt verirken yine bir alıntı söz kullanmak istiyorum. Kime ait olduğunu bilmiyorum ancak bana ait bir söz olmadığını biliyorum. "Kendi işini kurmazsan, hayatın boyunca her sabah saat kurarsın". Buradan da anlaşılacağı üzere hedefim elbette kendi işimin patronu olmaktır ancak hayat bunu ne zaman sunacak, yaşam ne getirecek? Henüz bunları öngörebilmek güç. Hangimiz hayallerinin peşinden gitti ve hayalindeki mesleği yapıyor? Ben en azından geldiğim noktada hedeflediğim yere fazlasıyla yakınım. Gerisinde bana düşen, elimden gelen gayreti gösterip hayırlısını dilemek olacaktır.

Rorschach : Çok zengin olup kurtarıcam sen bu hayattan. Kendi işinin patronu olacaksın canım

İdeallerini öğrendik. Çocukluğunu öğrenmek istiyorum. Nasıl biriydin ?

Regex : Sen önce mali müşavirlik hedefini gerçekleştir de sonra benim mevzulara el atarız kanka. Çok zengin olsan dahi senden isteyeceğim en fazla yemek ısmarlatmak ve kuracağımız içki sofralarını ödetmek olur. Bir de forumun masraflarını sana yıkarım hahahah

Tek çocuk olmanın avantajlarını da dezavantajlarını da yaşadım. Bir kardeşim olmasını çok isterdim. Bu yüzden kardeşim yerine koyduğum insanların çoğunluğu buna değmedi. Anlayacağın, onlardan çok kazık yediğim olmuştur ve fakat bu elbette çocukluğuma dahil bir şey değil. Soruna dönecek olursam okul öncesi zamanları her çocuk gibi yaramazdım. Hem annem hem de babam çalıştığı için o zamanlar günümün çoğunu anneannemle geçiriyordum. Teknoloji çağına adapte olmuş, elinde iPhone'larla dolaşan şimdiki çocuklara bakılacak olursa 90'ların ortasını ve sonunu kapsayan o güzel günlerde, sokaklarda koşup oynayan son nesil bizdik. Dayımla parka gitmelerimi asla unutmam. Anneannem beni yanından ayırmaz, komşularla çardakta otururken yanında götürürdü. Yaşıtlarımdan daha çok onlarla vakit geçirdiğim için; belki de erken olgunlaşmamın bir vesilesi de buydu.

İlköğretim yıllarında çalışkan, örnek gösterilen bir çocuktum. Lise hayatım ise buna kıyasen sıradan geçti. Ama yine de lisede de güzel muhabbetlerimiz oldu. Liderlik ruhu taşıyordum, ilgi odağı haline gelmesini biliyordum.

Rorschach : Bak bak bak lisede liderlik ruhu taşıyormuş. Bizde anca tenefüslerde iki arkadaşımla kavga edelim öyle geçsin hayat.

Sende edebiyatçı ağızı var ama hukuk okuyup bilişimle uğraşıyorsun Edebiyat yapmadan anlat; lisede ki ergen Ongun nasıldı bize onu anlat ? (İfşaaa)

Regex : Edebiyat yapmıyorum Oğuz'cum. İstersen lise arkadaşlarımla görüştüreyim. Hatta o zamanlar da internetle içli dışlıydım. Çeşitli forumlarda görev aldıktan sonra 2008 yılında (dikkatini çekiyorum 15 yaşındaydım, lise 1'deydim ) ilk vBulletin tabanlı forum sitemi açmıştım. Elbette genel forum değildi, IRC hakkında bir forumdu. Ergen Mergen ama bak 11 yıl önce de ben aynı benmişim. O günleri az çok @CtrL, @Bahtiyar, @Abyss, @Painfully hatırlar. Uçan adam Sabri Beyin de dediği gibi; havada durdum, şahitlerim var

Ergen Ongun; dogmatik değerler de dahil olmak üzere her şeyi sorgulayan, sorularına mantıklı yanıtlar arayan, bunalan, uzaklara çekip gitmek isteyen, çok büyük bir hacker olduğunu ve ileride "dahi" olarak anılacağını zanneden aşırı egoist ve narsist bir çocuktu. Şimdi karşıma gelse; lan sanki bana Kevin Mitnick derim. Onun dışında öyle fazla bir numaram yoktu. Ha, bir de lise 1'de Muhsin diye bir çocuk çaktırmadan yaklaşıp kalemin sivri ucuyla elimin üstünü kestiği için eşek sudan gelinceye kadar dövmüştüm. Disiplinlik falan oluyorduk da neyse ki mevzu kapanmıştı. Bu kadar.

Rorschach : Bende o yaşlarda başlamıştım ama rap forumlarıydı SMF kullanıyorduk. Tabii senin gibi pro işlerine karışmak aklımıza gelmemişti

Kavga gürültü de vardı diyorsun. Hiç öğretmenine aşık oldun mu ? Veya hoşlantı falan. Güzel hatun bizim ingilizceci tarzı bi düşünce bile olur

Regex : Lisedeki İngilizce öğretmenlerimiz hep yaşlı kadınlardı. Açıkçası ilköğretimdeyken Şerife öğretmenim vardı, gayet çekici hoş hatundu. Ama öyle aşık falan olmadım. Genelde sınıftaki hatunlarla ilgilenip, kısacası olmayacak duaya pek amin demiyordum. Eski hızlılardanız ayıqssss Since 2006

Rorschach : Yaptığın spor,sosyal aktiviten veya pul koleksiyonun var mı ?

Regex : Pul koleksiyonum yok da Zone-H Defacementlerim var, sayılır mı? Şakaydı, çocukken kaset ve CD'lerimi biriktirirdim. Teknoloji manyağı olacağım o zamandan belliymiş. Sonra CD'ler DVD'ye, en nihayetinde de her şey Netflix, Spotify, BluTV gibi platformlara evrildi gerçi. Veri taşımak için de flash bellekler ve taşınabilir HDD'ler kullanılır oldu. Evde hâlâ çocukluğumdan kalan boş CD'lerim vardır büyük temizliklerden birinde atılmadıysa. Aldığım marka da Princo'ydu, hiç unutmuyorum.

Düzenli olarak olimpik yüzme havuzuna gider, yüzerim. Ankara'da deniz vardı da biz mi gitmedik? Melih Gökçek beyefendi getireceğidi, o da yalan oldu. Sosyal aktivite olarak çok sık olmasa da sinema ve tiyatroya gidiyorum. Eskiden odamda bir adet org bulunuyordu, çalıp söylerdim. Birkaç yıldır kaldırdım ancak fırsat bulabilirsem iyi bir şey alacağım.

Rorschach : Yinede iyi aktiviteler yapıyorsun. Bi yandan yüksek lisans bi yandan bilişim ve bi yandan bunlar.

Forum yaşamını ve kesiştiğim noktadan sonrasını sorayım Genel forumlar hakkında ne düşünüyorsun ? Malum biri açılıyor biri kapanıyor (kendimede lafı çakarım ) pek rağbet yok. Bu ortamlarda neler yaşadın ne dostluklar edindin ne kazıklar yedin ? Kazık kısmını kısa tut liste uzun biliyorum

Regex : Genel forumlarla tanışmam çok, çok eski yıllara dayanmıyor. Ben daha ziyade IRC ve webmaster forumlarında takıldım ancak sistem genelde aynıydı, vBulletin hakimiyetim de oradan geliyor. Kendime bir şey katabilecek yerlerde bulunmayı severim. Mesela ilk üye olduğum forum 2004 yılında açılan ve hâlâ yayın yapan bir IRC sitesi. Buraya üyeliğim 2006 tarihlidir. mIRC Scripting konusunda kendimi epey geliştirmemi, kod yazarı olmamı, çok iyi coderlarla tanışmamı ve sonra da insanlara yardımcı olmamı sağlamıştır. Adına ister vefa, ister başka bir şey de. Orası bu yıl kiralandığında sırf geçmişimin hatrına; gelen teknik adminlik teklifini kabul edip 1 ay kadar developer olarak görev alıp bıraktım.

Webmaster forumları için de keza öyle. Aynı yıllarda tanıştığım R10'da 2008 yılında davetiye bulup üyelik almıştım. Kimse de senin şimdi dediğin gibi ergen Mergen demedi. Sağ olsun Sercan İZCİ adında hosting firması olan bir arkadaşım bana 2008'de R10 davetiyesi gönderdi. Orada da kendimi HTML ve CSS konularında geliştirdim. PHP - MySQL öğrenişim ise daha sonra olmuştur.

Soruna döneyim, genel forumlarla tanışma hikayem taş çatlasın 2012 veya 2013 yılıdır. Daha önce hep kategorik forumların genele çalan kategorilerinde yaşadım bu deneyimi. Mesela IRC forumlarında forum oyunları, webmaster forumlarında da off-topic (serbest kürsü benzeri) bölümleri vardı. Oralarda takılırdım.

Bu zamana kadar "büyük ve uzun vadeli" diyebileceğim, 3 yıl süren en uzun süre bulunduğum forum seninle kesiştiğimiz yerdir. Orada developer olarak 3 yıl gönüllü hizmet verdim. Gönüllü diyorum çünkü yukarıda bilişime, webmasterlığa meslekî açıdan da bakış yaptık. Ancak forumları bugüne kadar asla bir para kazanma yeri olarak görmedim, görmem de. ForumDenizi'nde şu an tek bir reklam ve link yoktur, bulunmaz. Bundan sonra da olmayacak.

Devam edeyim, dediğim gibi en uzun süre bulunduğum yer seninle tanıştığımız forumdu. Bu röportajı benimle geçen yıl yapıp, bu soruları sormuş olsan çok daha sert ve ağır eleştiriler yapıp yeri gelmişken burayı ıskalamazdım. Ama şimdi düşüncelerim biraz değişti. Herkesin hakkında hayırlısını diliyorum. Kimseye bir kinim, kırgınlığım yok. Hayat zaten yeterince adil değilken yaşanan talihsizlikleri kendimize mesele haline getirip, yıllar sonra bile laf çakmak çocukça geliyor. O yüzden her şey herkesin gönlüne göre olsun. Herkes iyi ve mutlu olsun. Oraya geçen bir hakkım varsa helal-i hoş olsun. Kötü günler yaşanmış olsa bile, iyi günlerim de olmuştur.

Genel forumların eskisi kadar aktif yerler olmadığı su götürmez. Bunun nedenini her geçen gün yaygınlaşan sosyal medyaya bağlıyorum. Facebook ilk çıktığında konuşulurdu bunlar, şimdi Instagram diye bir gerçek var. O yüzden çok da şey yapmamak lazım.

Esas problemlerden biri için de futbol takımı benzetmesi yapacağım, altyapıdan yeni üye yetişmiyor. Ben 5 yıl önce gördüğüm bir yeni üyeyi burada görüyorum. Evet, eski bir tanıdığı görmek hoşuma gidiyor ancak forumları bilmeyen yoğunlukta bir internet kullanıcısı geliyor ve yeni neslin forumlardan, güzel ortamlarından haberi yok. Varsa yoksa sosyal ağlar. Hal böyle olunca da onların bize bakış açısı gizli bir tarikatmışızcasına olabiliyor. Tahminimce genel forumlar bir 10 yıl daha böyle devam eder. Her geçen gün evlenenler, barklananlar, bırakanlar nedeniyle kan kaybetmeyi sürdürür ama tamamen ölmez. Çünkü forumların tadını bizler biliyoruz, almışız bir kere o tadı. Ne kadar bıraksak da bir süre sonra geri dönüyoruz.

Madem çok uzun olmasın dedin, kazıklara ve yapılan yanlışlara hiç değinmesem de olur. Zira bu röportajı kirletir onların bahsinin edilmesi. "Hayattaki edindiğim tecrübelerim, yediğim kazıkların toplamıdır." desem yeterli olur sanırım.

Rorschach : Yeniler forum ortamlarının nasıl olduğunu bilmezken nasıl yönlenebilir o da bir soru işareti. Şu an 20-21 yaşında olanlar bile forumların kanserin son evresindeki halini gördüler. Öncesini görseler neler kaçırdıklarını bilirler O eski forumlar gemilere binip gittiler

Her şeyin iyi başlayıp kötü bitsede bi mazisi bi anısı oluyor. Biz senle dostluğumuzu bulduk. Güzel anılar biriktirdik mesela.

Forumlar ölüyor bitiyor tamam da. Ne olacak bu Süper Ligin hali ? Regex hangi renklere gönül veriyor. ?

Regex : Aynen öyle, biz çocukken sosyal medya mı vardı? WhatsApp mı vardı? Hatun MSN'den titretti mi "tamam, bu bana yürüyo" diyen neslin ahfadıyız biz aadsh

Katılıyorum. Seninle dostluğumuz bile birçok şeye kâfi gelir. Sadece bir 1 yıl kadar görüşemedik ancak şu an gayet iyiyiz. Dostluğumuz her zaman daim olsun.

Futbolla çok ilgilenen biri değilim ben ya, futbol fanatizminin erkekliğin bir kuralı olduğuna katılanlardan da değilim. Çocukken aşırı fanatik bir Galatasaray taraftarıydım, 2000'de Arsenal ile oynadığımız maçı uzatmalar ve penaltılara kadar 3 kasete kaydetmiştim radyodan. Şimdi pek takip etmiyorum. Milli maçları izlerim, bir de Galatasaraylıyım işte.

Rorschach : Bende anca haberlerini takip eder çok önemli maçları izlerim. Öyle fanatizmlik, takımla yatıp kalkmalar olmaz...

Sıkı bir Cem Yılmaz hayranısın benim gibi. Repliklerini, sahnelerini hep biliyorsun. Peki filmlerle aran nasıl ? Ne tür filmler izlersin ? Favori filmin var mı ?

Regex : Cem Yılmaz adamımdır ya. Sevilmez mi? Sadece sahnelerini ve repliklerini bilmek olsa yine iyi, Arif Işık ve Erşan Kuneri karakterlerinin ses taklidini de yapabiliyorum. Bir gün foruma da eklerim, güleriz.

Cem Abi'nin tüm filmlerini izledim mesela. Hatta o pek beğenilmeyen; Ali Baba ve 7 Cüceler benim hoşuma gitti. Farklı bir atmosferi vardı. Bunun dışında babam kadar filmkolik olmasam da yine de fırsat buldukça film izliyorum. Hani ruh haline göre müzik dinlemek vardır ya, ben de ruh halime göre filmin türüne karar veriyorum. Favori filmim V for Vendetta ve 2008 yapımı The Dark Knight.

Rorschach : V For Vendetta benimde favorilerimdendir..Şu erşan kuneri ile arif ışık taklitlerini kısa zamanda bekliyoruz ona göre

Konuşmamız çok uzun ve keyifli oldu kanka. Senin eklemek istediğin bir şey var mı ?

Regex : Tamam, en yakın zamanda. Hatta yine Cem Abi'nin bir filminin adıyla gönderme yapayım: "Pek Yakında"

Ben de gayet keyif aldım. Söyleşimizin ortalarında; klavyenin çalışmayan tuşlarının kendi kendine düzelmesi de güzel bir nüanstı. Yeni aldığın klavyeyi işyerinde unutunca epey zorlanacağını düşünmüştüm. Boşu boşuna klavye satın aldın, öyle düşününce kötü elbette. Ama biz iyi tarafından bakalım.

Evet, var. Buradan okuyanlara vakitlerini ayırıp, gözlerini yordukları için teşekkür ediyorum. Forumla ilgili bir isteğiniz, öneriniz, şikâyetiniz olursa çekinmeden konu oluşturabilir ya da adminlerden birine yazabilirsiniz. Bizler o yetkiyi sadece aciliyeti bulunup, müdahale edilmesi gereken konulara saklayan; sizler gibi sıradan üyeleriz. Çekinecek, yanlış anlayacak, "banlar vallağğğ" diyecek bir şey yok. Ben olduğum sürece kimse kimseye kişisel ban uygulayamaz. Herhangi bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız iletişimden mail gönderin, bizzat ben inceliyorum. Gerçekten bir haksızlık varsa gereken yapılır. Forumumuzun gidişatından gayet memnunum. Henüz yeniden açalı 1 ay bile olmamışken, bu denli bir etkileşime sahip olmamıza seviniyorum. Beni en çok mutlu eden şey de sorunlu tipler vardır ya, şu anki ortamımızda öyle birisi hiç yok. Foruma bakarken "Acaba ne zaman kavga çıkacak?" diye düşünmüyorum, huzursuz olmuyorum. Huzurumuz baki olsun. ^^

Rorschach : Röportajı yaparken iade oluşturdum kargoya vericem yarın

Sosyal mesajda verildiğine göre..Umarım beğenirsiniz röportajımızı

Keyifli okumalar..

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 28 Temmuz 2018
Mesajlar: 1.766
Konular: 9
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 124 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 31 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 618
Verilen Beğeni: 698
İlişki Durumu: Ebed'im..
Burç: Yay
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 6
eFuL!m will become famous soon enough
Standart Cevap: Regex ile Dosta doğru
26 Temmuz 2019
# 2
Evvela dostluğunuzu takdir ile seyre daldık
ilaveten akıcı ve samimi röportaj olmuş ve ayrıca forum içi asayiş berkemal patron sıkıntı yok maşallahımız var ))
Regex, Qasem, Farkedmez ve 1 diğer(leri) bunu beğendi

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Üyelik tarihi: 21 Temmuz 2018
Mesajlar: 617
Konular: 4
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 78 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 49 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 89
İlişki Durumu: Dikkat! Deli yaklaşmayın
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 5
Zoe will become famous soon enough
Standart Cevap: Regex ile Dosta doğru
26 Temmuz 2019
# 3
Kaos istiyorummm. kavga istirem ha ha ha yaşasın kötülük.
Şaka bir yana ben bu röportajlara bayılıyorum sıkılmadan su gibi akıp gitti. @Rorschach bu işte ustalaşıyor acemiliğini attı üstünden.
Elinize emeğinize sağlık.

( Kaos olsa fena olmaz ) Zorla banlatacam kendimi
Regex, Qasem, Farkedmez ve 2 diğer(leri) bunu beğendi
..
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 22 Temmuz 2019
Mesajlar: 835
Konular: 63
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 33 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 16 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 459
Verilen Beğeni: 747
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 4
sükutu-ezber is on a distinguished road
Standart Cevap: Regex ile Dosta doğru
26 Temmuz 2019
# 4
Güzel hoş samimi bir sohbet olmuş böyle dostluklar görünce mutlu oluyor insan,,
Ve hiç tanımama rağmen Regex kardeşimi zamanla olgunlaşıyor
İnsan zamanla olgunlaşırsa insan olur diye düşünüyorum,,

Teşekkürler Rorschach kardeşim güzel bir sohbetti,,,
Regex, Qasem ve Farkedmez bunu beğendi
*Önemli olan kalp efendim
edebi,hayayı
imanı ,riyayı
Rabbinden korkmasını
dürüst olmayı
kendinde barındırır ,,,,


*Eyy gönül...!!
yarın Rabbinin huzurunda
nasıl çağrılmak istiyorsan
bu dünya da ona göre yaşa derim,,,"Bir Hiç"
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2018
Mesajlar: 3.103
Konular: 27
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 192 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 53 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 989
Verilen Beğeni: 752
İlişki Durumu: Evli
Burç: Balik
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 10
Dolunay is a jewel in the roughDolunay is a jewel in the roughDolunay is a jewel in the rough
Standart Cevap: Regex ile Dosta doğru
26 Temmuz 2019
# 5
seni tanımak güzel şey
dostlugunuz daim olsun
dışardan okudum bir gelip iki kelam edeyim dedim
çok samimi olmuş sohbet keyif aldım ben
Regex, Qasem ve Farkedmez bunu beğendi
Sinirlerimi aldırmadım daha ; sınırlarımı zorlamayın !!!
Üyelik tarihi: 24 Temmuz 2019
Mesajlar: 2.380
Konular: 33
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 321 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 59 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 870
Verilen Beğeni: 77
İlişki Durumu: ..
Burç: Koc
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 56
Juliet has a reputation beyond reputeJuliet has a reputation beyond reputeJuliet has a reputation beyond reputeJuliet has a reputation beyond reputeJuliet has a reputation beyond reputeJuliet has a reputation beyond reputeJuliet has a reputation beyond reputeJuliet has a reputation beyond reputeJuliet has a reputation beyond reputeJuliet has a reputation beyond reputeJuliet has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Regex ile Dosta doğru
26 Temmuz 2019
# 6
Güzel söyleşi olmuş.
Keşke bölümün adı forumdenizi röportaj olacağına söyleşi olsaymış.
Regex, Qasem, Farkedmez ve 1 diğer(leri) bunu beğendi
Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 17
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: Regex ile Dosta doğru
26 Temmuz 2019
# 7
Allahınıza kurban...
Usta sen bilişime devam etmişsin ben bıraktım. Aslında iyi yapmışsın. En son geçen sene editörlük yaptığım foruma bir kaç tema banner ve ranklar yapmıştım. Sonrasında zaten bırakınca kendime bile banner yapmıyorum.

Muhteşem bir söyleyşi.
Susman iyi olmuş usta bazen içimizde biriktirmek gerek...

Umarım nihai hedeflerine ulaşırsın her yönden daima yanındayım. Bşz meslekten herşeyden el etek çektik bari sen ilerle usta.


Sürekli söyleyşi olması çok güzel
Dürtün beni. Müsait olayım daha uzun yoruma gelecem
Söyleyeceklerim var
Regex, Farkedmez ve sükutu-ezber bunu beğendi
Üyelik tarihi: 19 Şubat 2018
Mesajlar: 3.796
Konular: 696
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 883 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 74 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
Burç: Aslan
Rep Gücü: 55
Mango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Regex ile Dosta doğru
26 Temmuz 2019
# 8
Varsa yoksa bilişim CD koleksiyonu ne ya, annen atmıştır bence onları ben olsam atardım, CD mi kaldı
Güzel bir söyleşi olmuş, devamının gelmesini umuyoruz, gelsin lütfen
Regex, Farkedmez, Neoma ve 1 diğer(leri) bunu beğendi

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 25 Temmuz 2019
Mesajlar: 2.418
Konular: 382
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 189 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 58 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 360
Verilen Beğeni: 0
Burç: Akrep
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 12
Gece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to all
Standart Cevap: Regex ile Dosta doğru
26 Temmuz 2019
# 9
Güzel bir söyleşi olmuş, dostluğunuz devamlı olsun (:
Regex, Farkedmez ve sükutu-ezber bunu beğendi
Üyelik tarihi: 16 Ağustos 2018
Nereden: S1F1RB1R
Mesajlar: 154
Konular: 9
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 10 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 29 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 55
Verilen Beğeni: 57
Nereden: S1F1RB1R
İlişki Durumu: ERKEK Babası
Burç: Kova
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 5
Abyss is on a distinguished road
Arrow Cevap: Regex ile Dosta doğru
26 Temmuz 2019
Çok güzel, çok başarılı olmuş.
Keyif alarak arada kahkalar atarak okudum.
ADAM 'sın rego.
Regex bunu beğendin

  • To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
  • Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
  • 1
  • 2
  • 3
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Arthur
Üye Sözlüğü
87
27 Mart 2021 20:32
Gamer Queen
Forum Duyuruları
46
09 Şubat 2019 18:22Sağlıklı Yaşam Rehberi - Görev Yap Para Kazan
Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.