Forum Düzeni
ForumDenizi Röportaj
ForumDenizi yönetimi tarafından gerek forum yöneticileriyle, gerekse forumdan üyelerle özgün bir formatta yapılan keyifli söyleşilerin yer aldığı bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi
Absent, Abyss, Arthuil, Arthur, ave maria, chackerkeyf, Cheyenne, Deniz, Dolunay, eFuL!m, erhan1907, Euneirophrenia, Gamer Queen, Gece, HaDeS, HUNTER47, Juliet, Kaf Dağı, Kuzey, Mango, Melisa, Melodram, Onurcan, Painfully, parpali

Like Tree35Beğeni(ler)

  • Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
  • 1
  • 2
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2018
Nereden: Tel'aran'rhiod
Mesajlar: 6.699
Konular: 883
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 664 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 73 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 2144
Verilen Beğeni: 1250
Nereden: Tel'aran'rhiod
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 47
Farkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond repute

Konub Euneirophrenia ile Kahve Tadında :)

01 Ağustos 2019
# 1
Rorschach : Merhaba Fatoş, röportaj konuğum olmayı kabul ettiğin için teşekkürler

İlk önce tanımayanlar için kısaca seni tanıyalım. Euneirophrenia kimdir ?

ee ?

Euneirophrenia : Euneirophrenia kimdir? Hmm, zor sormayacaktın hani Euneirophrenia yaşını başını almış, kendi branşından atanmanın zorluğunu görmüş ve sevgili günümüz velileri yüzünden mesleğinden soğumuş bir matematik öğretmeni olup kendi mesleğini yapmak yerine bambaşka bir yerde çalışan biridir.

yazıyorum dur ya

Kahve sevgisi ortalama 11-12 yıl önce başlamış kitap sevgisi desen orta okul yıllarına dayanan kendi halinde bir insanım.

Rorschach : Tamam ya

Öğretmen olmak zor atanıp işi yapmak daha da zor gerçekten. Kahve sevgini biliyorum sevgi değil aşk o bi kere

Ne tür Kitaplar okuyorsun ve favori kitabın hangisi ?

Euneirophrenia : Tür konusunda bu ara genelde eski romanlar, klasiklerden gidiyorum. Sabahattin Ali, George Orwell, Osman Balcıgil, Sait Faik Abasıyanık vb. Onun dışında polisiye romanlar tabikii. John Verdon favorimiz. Tek favori belirleyemiyorum kendime kitap konusunda. Zira parça parça unutamadığım yerler bırakan kitaplar var bende. Bir kaç örnek vermek gerekirse; Sabahattin Ali'nin İçimizdeki Şeytan'ı, Kuyucaklı Yusuf'u, Osman Balcıgil ( belki de adını pek duymadığımız bir yazar ) Ela Gözlü Pars ( Nazım Hikmet'in annesinin hayatını anlattığı kitabı ) Yeşil Mürekkep'i (Sabahattin Ali'nin hayatını anlattığı kitabı - ki sonunda ağladığım nadir kitaplardan), yine adını muhtemelen pek duymadığınız Markus Zusak'ın Kitap Hırsızı kitabı. John Verdon'un tüm kitapları gibi gibi. Bu soruyu sorduğuna pişman ettiğimi biliyorum ama bu da başka bir konu benim için

Rorschach : Pişmanlık değil beklediğim uzunlukta bir cevaptı. Kitapları sevdiğini biliyorum ortak paydamız. Kahve gibi zıttımız değil

Kitapları çok seviyorsun bu cevaptan arkadaşlar da anlamıştır. İlk okuduğun kitabı hatırlıyormusun ? Ve kitap okuma alışkanlığını ailenden mi edindin yoksa kendin mi ?

Euneirophrenia : Kitap okuma alışkanlığı edindiğim zamanları hatırlıyorum ama okumayı ilk öğrendiğim zamanı hatırlamıyorum. Gülten Dayıoğlu, Muzaffer İzgü kitapları ile başlamıştı alışkanlığım. Gece koridorda bir ışık açık bıraktırır uyuyakalana kadar kitap okurdum. Annemin söylediğine göre geceleri kitabı yüzümden alırmış. Tamamen bende kendiliğinden oluşan bir durum. Evde kimse kitap okumaz bizde.

Rorschach :Bu kadar derin bir kitap tutkun olduğunu bilmiyordum. Bende geç başladım keşke etken başlasaydım diyorum.

Kitap ve şu kahveden başka ne gibi tutkuların hobilerin var ?

Euneirophrenia : Konsere gitmeyi, canlı müzik dinlemeyi severim. Yüzmeyi severim. Ama bunları tutku derecesinde yapmıyorum. Yapamıyorum yani.
hıı
neredeyse unutuyordum, bardak tutkumu

Rorschach : Hayat yoğunluğu tüm enerjimizi alıyor hangimiz yapabiliyor

Bardak tutkun ?

Euneirophrenia : Evet, kupa delisiyim ben. Farklı, ilginç, nerde kupa bardak görsem gider alırım. Hatta biliyorsun yeni şehir değiştirdim. Şu an bulunduğum yerde bile en az 10 tane var. Geçen çıkarıp saymıştım

Rorschach :Garip ve ilginç bir Tutku.

Bu bardakların çeşitler neler ? Ve rahatsız olmazlarsa toplu fotoğraflarını çekip yollarmısın

Euneirophrenia : Tabii yollarım, kupa işte, biri Vecihili, biri baykuşlu biri dikdörtgenimsi, biri Parisli, birinde Coffee is my friend yazıyor gibi gibi. Hatta son kupa aldığım yerde çok güzel bir kaç bardak daha vardı ama onları yerinde bıraktım. İlk fırsatta gidip alacağım.

İlgili bardaklarRorschach : Hey Allahım

Başka bilmediğimiz değişik huyların hobilerin var mı ?

Euneirophrenia : Her insanın olduğu gibi benim de takıntılarım var ama bunlar burada deşifre olsun istemiyorum

Rorschach Galatasaraylı olduğunu ve formanı giyip maç izlediğini biliyorum. Seni kim Galatasaraylı yaptı ?

Euneirophrenia : Babam sanırım. Kendisi bize hiç belli etmese de özellikle gençliğinde tam bir fanatikmiş. Evlendikten sonra bütün posterlerini falan atmışlar ( ki buna çok üzüldüm ) Sadece bir tane bayrağı var. Hala saklarım. Şu konuya da açıklık getireyim eğer çok çok önemli bir maçsa ben izlemem totem yaparım.

Rorschach : Totemin tutar mı hiç ?

Euneirophrenia : Evet, bu sezonun sondan bir önceki maçında yaptım. Şampiyonluğun belli olacağı, Başakşehir maçıydı sanırım. Maçtan önceki hafta sonu cumartesi, pazar Galatasaray bilekliğini hiç çıkarmayacağım ve maçı yenip şampiyon olacağız dedim. Sonuç ortada

Rorschach : O zaman sana hep totem yaptırıyorum bu sezon

Burçları takip edermisin?

Euneirophrenia :
Pek değil, totem kadar inandığım bir şey değil burçlar. Evet bazı belirgin özellikleri vardır belki ama o kadar benim için.

Rorschach : Benim için farketmiyor mesela ama genelde yorumlar hep tutuyor. anlamadım gitti.

Forum ortamlarına nasıl başladın ?

Euneirophrenia : Hmm ilk girdiğimde belki sadece msn vardı. O zamanlar kuzenim bir forumda yöneticiydi. 2008 den falan öncesi bu. Sonra araya üniversite girdi. sonra tekrar başladığım 2012- 2013. üniversiteden sonra eve dönünce forumlar ne alemde acaba derken tekrar geldim. Buralardayım işte

Rorschach : Forumdenizi hakkında ne düşünüyorsun? Nasıl forum sence ? Bi eleştiri alalım.

Euneirophrenia : Forumdenizi güzel, şu ana kadar en çok takıldığım konu rengimin siyah olmaması ama sevgili yetkililerimiz bu konuda bana bi çıkar yol bulamıyorlar malum Grafikle falan uğraşınca benim ilk takıldığım konu tabikii görsellik oluyor. Renkler güzel tam bir deniz havası. Onun dışında şu olmasaymış dediğim bir konu yok. Herkes özgür bir şekilde ve tabiki saygı çerçevesinde düşüncelerini dile getirebiliyor. Önemli olan da bu. ( Ama en önemlisi renk )

Rorschach : Deniz mavi renkse forumda forumdeniziyse üyelik rengi Mavi olmadı doğal dur tekniker yaparız belki.

Euneirophrenia : Ay olabilir mi lütfen olsun öyle bişey çünkü Ben aksiyon severim genelde ama pek film kültürüm yoktur. Pek dizi de izlemem aslında. Bir Leyla ile Mecnun izledim, keşke bitmese diyerek. Onun dışında Türk dizilerini pek izlenilebilir bulmuyorum. Behzat Ç meclisten dışarı. Behzat'ı da herkes sen çok seversin izle diyor ama henüz başlamadım. Keşke Leyla ile Mecnun da devam etse Yabancı dizilerden de Person Of İnterest izledim bitmesin diye diye yine ama o da bitti. Bir de bir kaç ay oluyor sezon finaline gireli Blindspot diye bir dizi. Dizide de filmde de aksiyon seviyorum.

Rorschach : İkisini de izledim yarım kaldılar gerçi. Bi kaç sezondan sonra kopartıyorlar insanları. Uzatıyorlar.

Her şey tadında güzel. Leyla ile mecnunu sevsek de öyle diyerek bitmesi daha kötü olurdu.

Euneirophrenia : Leyla ile Mecnun'da mutlu son beklerdim. İnsanı yarım bırakan biraz da o oluyor aslında.

Rorschach : Finali anlatmışlardı mutlu son yok

Hayalin de ne var ? Martin luther king gibi bir “bir hayalim var” diyebiliyormusun

Euneirophrenia : Biliyorum..
Aslında benim hayalim kendi branşımda üniversitede kalmak ve o yönde başarılı olup devam etmekti. Ama hayat bazen kulvarlarımızı, hayallerimizi değiştirmemizi gerektirecek şeyler yaşatabiliyor. Çok uzun zaman sonra da olsa emeğimin çabalarımın karşılığını başka şekilde alıyorum. Evet matematik alanında bilime farklı şeyler katamıyorum ama şu an da insanların güzel temennilerini alıyorum sırf işimi yaptığım için. Yine de aklımın bir köşesinde kalacak, belki gerçek olmayacak bir hayalim evet var: Bir matematik profesörü olmak.

Rorschach : Müzik zevkin nasıldır ? Kimler dinlersin ?

Euneirophrenia : Kimleri dinlemem ki Daha çok eskileri sevmekle beraber Barış Manço, Haluk Levent, Feridun Düzağaç, Duman, Hüsnü Arkan, Manuş Baba, Cem Adrian, Yaşar, MFÖ gibi gibi. Liste uzar.

Rorschach : Müzik ve kitap kültürü olan bi bağyansınız hanfendi

Bi anını bizimle paylaş desem ?

Euneirophrenia : Hmm dur düşüneyim hangisini anlatsam ki Zamanı önemli mi

Rorschach : Doğumundan soruyu sorduğum zaman aralığında olsa yeter

Euneirophrenia : Bak yaa

Dur başlıyorum. Üniversite mezuniyetinden bir kaç hafta önce hiç beklemediğim bi telefon geldi. Dereceye girdin törende ödül alacaksın diyorlar telefonda. Aldı beni bir heyecan falan. Arkadaşlarla gittik elbise ayakkabı falan aldık. Topuklular falan. Diyorlar ki bak evde giy dene ayakkabıları. Neyse evde deniyorum, gayet iyi yürüyebiliyorum. Tören günü geldi. Bize bir yol yürüttüler. O arşa kadar olan ayakkabılarla yürüdüğüm yol normalin iki katı gibi geldi Ama ağlayacağım neredeyse. Bir ara ayakkabıları çıkardım direkt çorapla basıyorum toprağa. Çorap falan gitti kalmadı yani. Ne olur ne olmaz diye annemlere bir çift klasik tarzda ayakkabı daha aldırmıştım. ( yürümesi daha kolay olanlardan ) dedim onları getirin bana ağlayacağım. Ödül almaya çıkacağım bir de. Bunlar gidip beyaz spor ayakkabı getirmesin mi Neyse olan oldu dedim, giydim abiye elbisenin üstüne spor ayakkabıları. Stadın içinde bir ara " Kim ya o beyaz ayakkabı ile dolaşan " dediklerini duydum. Mühendislikten arkadaşlar vardı. Bir araya geldik nasıl gülüyorlar. Neyse ki fotoğraf çekiminde ayaklarım çıkmamış. O şekilde kurtadım günü. Bu da böyle bir anımdır.

Rorschach : Sağlık önemli. Topuklu ayakkabı da her yerde kolay olmuyordur sizler için elbette

Son olarak bize bir şarkı armağan et de İsmail Küçükkaya ile çalar saat gibi veda edelim

Euneirophrenia : Yalnız yetkililerden bi ricam olacak, beni siyah yapmayı bi düşünün bence. Çok güzel olur yani inanıyorum ben Şarkı da iki efsanenin yorumu olan bir şarkı olsun
Rorschach : Cevapların için teşekkürler
Bir sonraki röportajda görüşmek üzere..
Konu Farkedmez tarafından (01 Ağustos 2019 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.
Regex, Qasem, Zeynep ve 6 diğer(leri) bunu beğendi

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 30 Mart 2018
Mesajlar: 318
Konular: 25
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 59 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 43 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Nisanli
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 6
Zeynep will become famous soon enoughZeynep will become famous soon enough
Standart Cevap: Euneirophrenia ile Kahve Tadında :)
01 Ağustos 2019
# 2
Ahh o veliler yok mu o veliler
Kız doğuda veli okulda yok

Matematik (Türkiye’nin en büyük problemi ) Sen istisnalardansın..

Sayısalcılar kitap okumaz sanırdım ama önyargımı kordım

Kupalara da bayıldım

Çok güzel bir röportaj

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Kıramazsınız!
Zaten üstünden geçtiler kalbimin..
Euneirophrenia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 12 Temmuz 2019
Mesajlar: 2.142
Konular: 20
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 106 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 49 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 70
Verilen Beğeni: 200
İlişki Durumu: KalbiKurumuş
Rep Gücü: 9
Euneirophrenia is a jewel in the roughEuneirophrenia is a jewel in the roughEuneirophrenia is a jewel in the roughEuneirophrenia is a jewel in the rough
Papati Cevap: Euneirophrenia ile Kahve Tadında :)
01 Ağustos 2019
# 3
Zeynep Nickli Üyeden Alıntı
Ahh o veliler yok mu o veliler
Kız doğuda veli okulda yok

Matematik (Türkiye’nin en büyük problemi ) Sen istisnalardansın..

Sayısalcılar kitap okumaz sanırdım ama önyargımı kordım

Kupalara da bayıldım

Çok güzel bir röportaj
Özeldeki velileri tahmin edersin. İnsanı çileden çıkarırlar.
Ben de şansımı başka yerde buldum işte.
Aslında sayısalcıların daha çok okuması gerekir diye anlatırdı hocamız. Ki ben bunu ondan çok daha önce keşfedip okumaya başlamışım.
Kupaların 2 tanesi de iş yerinde. (:
Teşekkür ederiim (:
Zeynep and sükutu-ezber bunu beğendi

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Ziyaretçi
Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mesajlar: n/a
Konular: 30
Seslenenler: Mesaj(lar)
Etiketleyenler: Konu(lar)
Alınan Beğeni:
Verilen Beğeni:
Standart Cevap: Euneirophrenia ile Kahve Tadında :)
01 Ağustos 2019
# 4
Gayet keyifli, akıcı ve güzel bir röportaj olmuş. Böylelikle @Euneirophrenia'yı daha iyi tanımış olduk. Eline sağlık @Rorschach.

Yalnız her ikinizin de kullanıcı adını telaffuz edebilene büyük ödül vermek lazım.
Euneirophrenia and sükutu-ezber bunu beğendi
Kıramazsınız!
Zaten üstünden geçtiler kalbimin..
Euneirophrenia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 12 Temmuz 2019
Mesajlar: 2.142
Konular: 20
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 106 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 49 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 70
Verilen Beğeni: 200
İlişki Durumu: KalbiKurumuş
Rep Gücü: 9
Euneirophrenia is a jewel in the roughEuneirophrenia is a jewel in the roughEuneirophrenia is a jewel in the roughEuneirophrenia is a jewel in the rough
Standart Cevap: Euneirophrenia ile Kahve Tadında :)
01 Ağustos 2019
# 5
Regex Nickli Üyeden Alıntı
Gayet keyifli, akıcı ve güzel bir röportaj olmuş. Böylelikle @Euneirophrenia'yı daha iyi tanımış olduk. Eline sağlık @Rorschach.

Yalnız her ikinizin de kullanıcı adını telaffuz edebilene büyük ödül vermek lazım.
Teşekkür ederiz (:
Ben Rorschach ı ezberledim bakmadan yazabiliyorum ama o yazamıyor eminim
Regex bunu beğendin

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 21 Temmuz 2018
Mesajlar: 617
Konular: 4
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 78 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 49 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 89
İlişki Durumu: Dikkat! Deli yaklaşmayın
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 5
Zoe will become famous soon enough
Standart Cevap: Euneirophrenia ile Kahve Tadında :)
01 Ağustos 2019
# 6
Kitap okumak en güzel şey.. Kupalar çok güzell
Ellerinizi emeğinize sağlık
Euneirophrenia bunu beğendin
..
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 17
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: Euneirophrenia ile Kahve Tadında :)
01 Ağustos 2019
# 7
Vecihi kupası buradayım diyor, bayan kitap ve kahve aşığı

Selam saygılar Fatoş...
Senin gibi dürst insanlar hep çıksım karşımıza bizde onları krdeş tadında sevelim hep...

İnşallah bir ömür mutlu ve huzurlu olursun

Oğuz gittikçe profesyonelleşiyosun
Üyelik tarihi: 28 Temmuz 2018
Mesajlar: 1.766
Konular: 9
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 124 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 31 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 618
Verilen Beğeni: 698
İlişki Durumu: Ebed'im..
Burç: Yay
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 6
eFuL!m will become famous soon enough
Standart Cevap: Euneirophrenia ile Kahve Tadında :)
01 Ağustos 2019
# 8
Sizi tanımak güzeldi hele hele adınızıöğrenmek süper oldu zira nickini yazamıyordum ..[emoji3526]
Hayatta herşey nasip kısmet mesleğinizi icra edemiyorsunuz fakat hayat bir türlü devam ediyor kolaylıklar diliyorum efendim [emoji18]
Euneirophrenia and sükutu-ezber bunu beğendi

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Üyelik tarihi: 25 Temmuz 2019
Mesajlar: 2.418
Konular: 382
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 189 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 58 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 360
Verilen Beğeni: 0
Burç: Akrep
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 12
Gece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to all
Standart Cevap: Euneirophrenia ile Kahve Tadında :)
01 Ağustos 2019
# 9
Kupalar güzelmiş. )) güzel ve de eğlenceli bir söyleşi olmuş bence üyeleri siyah yapsınlar .p
sükutu-ezber bunu beğendin
Üyelik tarihi: 22 Temmuz 2019
Mesajlar: 835
Konular: 63
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 33 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 16 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 459
Verilen Beğeni: 747
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 4
sükutu-ezber is on a distinguished road
Standart Cevap: Euneirophrenia ile Kahve Tadında :)
01 Ağustos 2019
Teşekkürler hoş bir sohbet olmuş,,
Hayat işte bazen insan istediği mesleği işi yapamıyor hayırlı olsun inşallah,,,
Ayrıca kitap sever bu çok güzel bol bol okumalar inşallah,,,
Euneirophrenia bunu beğendin
*Önemli olan kalp efendim
edebi,hayayı
imanı ,riyayı
Rabbinden korkmasını
dürüst olmayı
kendinde barındırır ,,,,


*Eyy gönül...!!
yarın Rabbinin huzurunda
nasıl çağrılmak istiyorsan
bu dünya da ona göre yaşa derim,,,"Bir Hiç"
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
  • Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
  • 1
  • 2
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Farkedmez
Üye Sözlüğü
12
25 Mart 2020 22:29
Asrevya
ForumDenizi Sözlük
3
13 Ağustos 2018 18:04Sağlıklı Yaşam Rehberi - Görev Yap Para Kazan
Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.