Kırmızı ayakkabı canlı ve enerjik rengiyle kombinlerde genç ve ışıltılı görünüm yaratacaktır. Özel olarak bahar ve yaz mevsimlerinin en şık parçaları olan kırmızı ayakkabılar, yapılmış olan doğru kombinlerle hayli şık ve dikkat çekici görüneceklerdir. Bu nedenle kırmızı ayakkabı kombinlerinde dikkatli olunması gerekli olan bazı püf noktalar ve atlanılmaması gerekli olan detaylar vardır.

Kırmızı hayli canlı bir renktir. Bu nedenle kırmızı rengi diğer uçuk renklerle kombin edilmemelidir. Çok fazla renk göz yoracaktır. Daha şık ve sade görünüm için kırmızı gibi canlı bir rengin yanına sade renkler tercih edilmesi tavsiye edilir. Eğer kırmızı bir ayakkabı giyilecekse üzerine beyaz, siyah ya da krem tonlarındaki kıyafetler hayli şık duracaktır. Sade görünüm kırmızı ayakkabılar ile renklendirilecek ve genç bir hava elde edilecektir.

Kırmızı ayakkabı özel renkte bir ayakkabıdır. Kombini kolay olduğu kadar zordur da. Kolay yanı kırmızı ayakkabı kırmızı kıyafetlerle kombin edilebilmektedir. Örnek verirsek diğer renklerde baştan aşağı benzer renk kombin göz yorucu ve özensiz duracakken, kırmızı renkteki kombinlerde böyle bir sorun yaşanmayacaktır. Bu demektir ki kırmızı ayakkabı kırmızı bir elbiseyle giyilebilir. Hayli dikkat çekici durduğu gibi şık görünüm de yaratacaktır.

Kırmızı ayakkabılar babet, topuklu yahut Oxford tarz olsun yaz gecelerinde renkli ve desenli kısa elbiselerin altına giyilebildiği gibi, kot pantolonlarıyla kombinleri de mümkündür. Dar bir jean altına giyilebilecek kırmızı bir ayakkabı dökümlü beyaz veyahut krem tonlarında bir bluz ile kombin edilebilmektedir. Böylelikle bohem bir tarz spor bir duruşla yansıtılmış olabilecektir.


Kırmızı yaz ve eğlencenin rengi olduğu kadar resmi iş günlerinde de kullanılması özgüveni simgeleyecektir. Hele ki kırmızı topuklu ayakkabılar şık ve resmi bir havanın yanında kendine güvenen, şık ve havalı görünüm sergileyecektir. Hassaten kırmızı topuklu ayakkabı üzerine siyah dar kumaş pantolon tercih edilmesi önemle tavsiye edilir. Tekrar üzerine kırmızı ya da beyaz bir gömlek bütün resmiyeti renkli ama bir o kadar da ağır bir havayla yansıtacaktır.