Modanın gözde renklerinden birisi de yeşilin tonlarıdır. Doğadan gelen yeşil tonları kıyafetlerde, aksesuar, ayakkabı ve çantalarda sıkça kullanılmaktadır. Ek olarak insan üstünde psikolojik olarak sakinlik ve rahatlama hissi uyandırır. Sezonun tercih edilen çok yeşil tonu bulunmaktadır. Bunlardan biri de zümrüt yeşilidir. Zümrüt yeşili ile oluşturulan kombinlerle canlı, modern görünüm elde edilebilmektedir.

Zümrüt Yeşili Nasıl Kombine Edilmelidir?
Aksesuarlarda
Zümrüt yeşili ile yapılmış olan takı kombinleri hemen her kıyafete uyum sağlayabilir. Lakin dikkatli olunması gerekli olan kıyafetlerde seçilen renk türü imkan bulduğunuz sürece az olmasıdır. Hassaten beyaz, siyah renk seçimleri ile zümrüt rengi ve takılar daha ön plana çıkacaktır. Aksesuara ek olarak, küçük çanta, ayakkabı veyahut şapka gibi bir parçalarda da yeşilin tonları bulunabilir. Böylelikle tam olarak bir uyum sağlanacaktır. Kıyafetlerde: Zümrüt rengi her esmer, kızıl, sarışın herkese uyabilen bir renk tonudur. Önemli olan seçilen parçaların doğru ve birbiri ile uyumlu parçalar olmasıdır. Tek renk elbise olarak seçilen zümrüt yeşiline siyah, bej, gümüş, gri, beyaz tonlarında bir ayakkabı uydurulabilir. Seçilen çanta ise ayakkabı yahut yeşilin bir tonu ile münasip renkte olabilir. Tek parça olarak kullanılabilen zümrüt yeşilinde sayısız kombin seçeneği oluşur Hardal sarısı pantolon, patlıcan moru kazak, elektrik mavisi tül bir etek ve leopar tonları gibi zıt renkler seçilebilir. Böylelikle daha değişik ve tarz görünüm elde edilebilmektedir. Aksesuar tercihi olarak şapka, gözlük veyahut saat gibi parçalar kullanılabilmektedir. Büyük taşlı takılardan bu kadar renkli kombinlerde uzak durulmalı. Ayakkabı ve çanta tercihi sade ve tek renk olmalıdır.


Zümrüt yeşili her renk tonu ile uydurulabilen bir renktir. Fakat bazı renklerde diğerlerine oranla daha tarz görünüm yakalar. Bunlardan bir tanesi bilhassa kış mevsimindeki aylarda kullanılacak siyah-zümrüt yeşilidir. Yeşil bir etek, siyah palto, kazak, şapka gibi bir kombin ile göz alıcı şıklık yakalanabilir. Yaz ayları için ise uçuş uçuş bembeyaz bir elbisenin üstüne büyük zümrüt yeşili tonlarındaki takı ve aksesuarlar kullanılarak kombin yapılabilmektedir. Bu da yazın sıcak, renkli havasını kıyafete taşıyacaktır.

Her kadın kendi trendini zümrüt yeşilini doğru kombinleyerek yaratabilir. Hafif makyaj, dağınık saçlar ve doğru kombin ile çok şık ve tarz görünebilir.