Sevgiliye El Yapımı Kokulu Kalp Mini Çanta

Eski kazaklarınızın ömrünü tamamladığını düşünüyorsanız, bu proje ilginizi çekebilir. İşte karşınızda eski kazaklarınızı yeniden değerlendirerek, sevgilinize hazırlayabileceğiniz kokulu kalp çanta!

Eliniz dikiş nakış işlerine yatkın ise veya çevrenizden bu konuda destek alabileceğiniz birileri varsa, El Yapımı Kokulu Kalp Çantanın yapımına geçebilirsiniz. Hazırlanması için eski kazak, iğne iplik, makas, kalp şeklinde kesilmiş karton, kurutulmuş gül kokulu yaprakları gibi basit araçlara ihtiyaç duyabileceğiniz bu harika el yapımı hediye ile, sevgilinize hatırlaık bir armağan verebilirsiniz.

Konumıuza giriş yaparken de söylediğimiz gibi, buradaki DIY projelerini yapamam diye gözünüz asla korkmamalı! Ayrıca çalışimalarınızın neticesinde ortaya çıkacak eserinizde mükemmeli veya kusursuzluğu aramayın deriz. Çünkü herkes zanaatkar veya sanatçı değil. Siz elinizden gelenin en iyisini yapmaya bakın! Önemli olan sevgilinize onu düşünerek el yapımı sürpriz bir hediye hazırladığınızı gösterebilmek.

Kokulu kalbin ölçüsüne siz karar verin. İster mini; isterseniz de avuç içine sığacak ölçülerde Kalp Çanta Yapabilirsiniz. Yukarıda resmini gördüğünüz kokulu kalp için A4 kağıdının yarısı ölçülerinde bir çalışma hazırlanmıştır.

Bir öneri; Sevgilinize hoş bir sürpriz yapmak istiyorsanız mini kalp çanta üzerine o çok sevdiği parefümünüzden sıkabilirsiniz.

Kazağın etrafını birbiri ile uyum sağlayan dilediğiniz renkte ipliklerle dikebilirsiniz. Dikim işlemine dilediğiniz noktasından başlayabilirsiniz. Sevgiliniz hazırlayacağınız bu harika ve unutulmaz projeyi nasıl değerlendirebilir? Mesela anahtarlığı üzerine asabilir, kitapları içerisinde saklayabilir, çantasında taşıyabilir ve en önemlisi de sizi özlediği her an kokunuzu içine çekebilir

Yukarıdaki mantıkla benzer şekilde keçe kumaşla hazırlayabileceğiniz el yapımı kalp el ısıtıcı, sevgilinize kış aylarında yapabileceğiniz ufak ancak mükemmel bir sürpriz olacak. İçerisaini pirinç taneleri doldurup, hoş kokması için lavanta koyarak hazırlayebileceğiniz bu proje özellikle hanımlar için oldukça kolay olacaktır! Dikim işlemi bittikten sonra keçe kumaşı bir mikrodalga fırında 20 ile 30 saniye kadar ısıttıktan sonra artık kullanabilirsiniz. Soğuk kış aylarında cebinizde taşıyabileceğiniz keçe kumaştan el emeği ısıtıcı ile elleriniz uzun bir süre sıcacık kalacak.